jirka F

Taky si myslíte, že v neděli budeme pykat v tropickém pekle, pak velké sucho a tropické bouře?

četl jsem že v neděli má přijít tropické peklo na zemi myslíte se si že se příroda takle mstí za to co jí lidi dělají

četl jsem že na slunci bude 49–50°c a ve stínu 42°c

co si o tom myslíte Já si myslím že to bude peklo a tohle ještě není konec říká se ale jenom říká že to má trvat až do konce července a budou tropické bouře s přívalovými lijáky a krupobitím a velká sucha

no tak nevím no kdyby se tohle všechno mělo stát tak by to byla apokalysa česka

Ps: myslím si že to je vejšplecht ale co kdyby

A co si o tom myslíte vy

útržek s článku :

Nad Českou republiku proudí tropický vzduch z jihozápadu. Na svědomí má tropickou výheň, kterou v posledních dnech zažíváme. Západ území zasáhnou už od sobotní 15. hodiny bouřky.To pravé peklo přijde ale až v neděli. Nejenže by teploty okolo 37 °C neměly být výjimkou, ale především bouřky, které Česko znovu zasáhnou, budou ještě intenzivnější. "V bouřkách se můžou vyskytovat přívalové lijáky s krátkodobými srážkovými úhrny kolem 30 mm a tohle všechno bude celý červenec

Nejlepší odpověď
gecco

Příroda se nemstí, příroda funguje…
Pokud tě zajímá jak funguje, doporučuju studium fyziky…
😉
Ale jo – vysoké teploty jsou pro vznik bouřek výhodné, takže je pravděpodobné, že přijdou.
___
Jen – relevantní je teplota ve stínu, teplota na slunci závisí na tom, co je osvíceno – takže obecně nelze stanovit.

  • )

Další odpovědi
marci1

Jirko, neboj, bude dost horko. Takovéto teploty jsou docela běžné, pamatuji si např., že v r. 2007 bylo také 37 stupňů. Po velkých teplotách přicházejí i bouřky. Pokud čteš web tv.nova, tak se musíš bohužel smířit s tím, že nova a bulvár vždy přehání a nesmíš to brát tak úplně vážně. Už bylo u nás i 40,4 stupňů. 🙂
http://tn.nova­.cz/clanek/po­zor-pocasi-si-s-nami-bude-zahravat-prijdou-silne-bourky.html

mosoj

2007 to není historie.
Takovéto teploty a hlavně tak často, před 20 lety a více běžné nebyly. Taktéž přívalové srážky běžné nebyly !! Občas se nějaké přihodily ale ne pravidelně a ne často !!!
Zvýšení průměrné teploty na Zemi o 1oC představuje obrovské množství energie, pro laika téměř nepředstavitelné.
Může se diskutovat o příčině, ale zvyšování teploty na Zemi je neoddiskutovatelné. Ledovce jsou toho důkazem a nejenom ledovce. Příčinou může být jenom sama Země nebo Slunce.
Ano pykat budeme za naše nenažrané činy.

briketka10

Jestli budou bouřky 3 dny, tak to bude smůla
nebudu moct používat nový noťas, aby mi zas
nezkratoval a koupit si tužkovky do rádia ve st.
walkmanu ten mi funguje na reprák z mobilu a
co dělat, když si nezavolám žejo ? nezjistím si
spoje do města ty si musím rychle opsat :)
Takže si to myslím.
Doplňuji :
Ty bouřky hlásí od pondělí do středy :(

iceT

No a do teď jsme asi byli v nebi nebo nebylo vedro poslední týden?

Luxx

mosoji, máš pravdu :)

briketka10

Podle předpovědi bude v Pardubicích bouřka snad
jen v pondělí doufám, že se nemýlej byla bych ráda :
http://www.me­teocentrum.cz/pred­poved-pocasi/cz/3747/p­ardubice

jirka F

Dodatek k článku : Po tropech přijdou PEKELNÉ BOUŘKY!

Löwe

Wow, tak to bude fakt peklo, když to píšeš velkými písmeny..