Sarrow

Taky se vám to děje při vzpomínání?

Nevím jestli je to běžné, ale téměř s každou vzpomínkou si vybavuji i vůni prostředí ve kterém se odehrávala

Odpovědi
Schluker

Ano, stava se mi to bezne. Stejne tak se mi stava, ze mi vune pripomene i roky starou vzpominku.

Malvína

Ano, mám to stejně. Naopak i vůně mi připomene nějakou událost. Například vyprané prádlo s určitou aviváží mi připomíná mou dřívější velkou lásku. Jeden deodorant ve spreji mi zase přivodí na mysl moji dovolenou na Lipně, která byla senzační. Parfém mi připomíná velkou spoustu zážitků, jen si přivoním a je to jako včera. Bohužel, ale když nějaká vůně připomíná vzpomínku nepříjemnou, musím se toho zbavit. Nadobro.

Drap

Ani tak ne, spíše naopak. Některé vůně mám spojené s jistými vzpomínkami.

Kelt

Ano, vžíváš se do vzpomínky a vybavuje se ti teplota, vůně, možná i zvuky a pod. Pokud se ti vybavuje vůně, tak jsi velmi citlivý člověk. Obvykle jsou lidé zaměřeni zrakově nebo sluchově. A ty jsi zřejmě naladěný na pocity, hmatové podněty, chutě a vůně.