Taky se vám tak příčí plesy?

uplne nesnáším tu naškrobenost, jak si každý myslí, že je něco víc, když si vezme kravatu a sako, ale stejně kolem jedné když se všichni nažerou, tak odhodí saka a chovají se jak hovada.
Doplňuji:
RyuzakiKate – naprosto souhlasím. kašlat na tu zaprasenou vyšší společnost.

Nejlepší odpověď
Drap

Nepříčí se mi. Zřejmě si nevybíráš ty správné plesy když to končí tak jak popisuješ.

Další odpovědi
jirkajirka

U nás na vesnici se celý rok na plesy těšíme. Hasičský,zahrád­káři,fotbalis­ti,kántry a nakonec obecní. Vstupenky s místenkama jsou už dlouho vyprodané.Dobré pití,chutná večeře a békáme až do rána.Naškrobenost to nevíme co to je. Takový by ani mezi námi nevydržel.

Pepa25

Plesy miluju. U nás ve městě to není o oblečení (v obleku je spousta lidí denně v práci), ale že si můžu vybrat přesně ten ples, kde budu mít známé a bude mi bude dobře.

RyuzakiKate

Jo, na žádném jsem nebyla, ani na svém maturitním a nelituji toho.
Věty typu „miluji plesy, je to jako v pohádce, holky si vezmou krásné šaty a kluci jsou krásně upravení…“ úplně nesnáším. Nikdo mě na žádnej ples nedonutí, ani bych tam neměla co dělat. Né že bych se neuměla chovat společensky, ale fakt mě ta přetvářka a bytí v jakési pofidérní vyšší společnosti nebaví… Jsem to ale hroznej cynik.

anonym

Já mám plesy ráda, miluju tu přípravu, můj partner chodí v saku běžně, tak nemá problém. Já ke všemu nalíčím všechny kamarádky, když se sejdem u nás, nalíčím, upravím vlasy, pomůžu s výběrem šatů, bot, i kabelky, to se vždy vyřádím, hrozně mě to baví. To, co na tom nesnáším je ta hudba, to je prostě tragedie, pokud se nejde na ples do většího města, kde je kvalitní hudba zaručena, tak se musí poslouchat ti vesničtí šumaři a to já špatně rozdýchávám. Později se strejcové ožerou a poperou, jako na každý vesnický tancovačce.Už jsem tady o tom myslím psala. To se na metalovým koncertě nikdy nestane, aby se tam lidi poprali. Fakt že ne.

klumprt

Až tak moc se mi nepříčí, ale nechodím na ně. Ne že by mi bylo šoufl z té společnosti tam (to záleží na tom, čí je to ples), ale nevím co bych tam dělal, když nejsem tanečně zdatní a ani moje žena není vášnivá tanečnice. Prostě se bavím jinak.

Nerevarin

Nikdy mě tohle nebralo. V těch hadrech a hlavně botách jsem se nikdy necítil pohodlně. Byl jsem na třech maturitních plesech v Lucerně. Hroznej vzduch a drahý pití. Na svém maturáku jsem skončil tak, že jsem se jako jediný staral o spolužáka, co se totálně ožral a zbytek se někam vytratil, takže zábava uplně k ničemu. Na maturáku přítelkyně jsem byl donucen tancovat, což byla totální katastrofa. Dívat se na slečny je poměrně fajn, většinou jim to sluší, ale mají jednu obrovskou vadu. Většinou se strašně zmalujou a tim to trochu zkazej. Jinak věřim, že jsou i fajn plesy. někde v malém městě, kde se lidi znají apod to může mít super atmosféru.

suaeda

V minulosti jsem hodně jezdil po vesnicích na zábavy a plesy. A co vesnice, či městečko to byl rozdíl. Někde se lidé uměli kolektivně bavit a někde naopak bylo vidět tu škrobenost, nataženost některých osob až to hraničilo s kastováním na špičky a ostatní plebs. Na plesy do některých vesnic jsem se těšil a některé jsem postupně začal vynechávat. Je to v lidech. Takže doporučuji vybrat takovou zábavu či ples, kde jsou „Lidi“ a ne pár jednotlivců či skupin, kteří se nechtějí kolektivně bavit a hrají si na privilegované.

anonym

Tak takové plesy jsou asi ve městě.My jsme na vesnici měli dva plesy (Sokolové a hasiči) a každý se tenkrát na ně těšil, protože to byla jediná kultura na vesnici.
Čili tenkrát jsme s manželkou chodili rádi, hráli tam ČESKÉ písničky a zatancovali jsme si.
Rádi bychom chodili i dnes (už není starost o děti), ale není kam!!!Tento režim nám ukradl hospodu i s tanečním sálem.
Ale na druhou stranu.Tenkrát jsem si za denní plat toho v té hospodě koupil víc než dnes (když porovnávám ceny na plese ve městě). Tenkrát 2× vstup=20Kčs,2× řízek = 24 Kčs, lahev vína 24 Kčs, deset piv (ale to jsem nevypil) 20Kčs + 3 panáky za 4 Kčs a dobře jsem se pobavil.
Dnes? 2× vstup = 360 Kč, 2× řízek = 240 Kč a z toho co mám na denní mzdu mně už nic nezbyde.

zjentek

mám strach, že to neobejdeš ani mimo plesy ..prasat je výrazně větší podíl a přibejvaj!

NelieM

Asi chodíš na špatné plesy…Já chodím pravidelně k prarodičům na vesnici. Na hasičský, myslivecký a školní a nemůžu si vynachválit. Dobré jídlo, pití, hudba, skvělé atmosféra.

ivzez

Jakou škrobenost?
A jakou „vyšší společnost“?

Já jsem na plesy chodila tančit, a nic takového jsem nikdy neviděla.
Asi to chce chodit na „normální“ plesy, ne na ty,
na které lidé chodí, aby „se tam nechali vidět“ …