Avatar uživatele
Pepa11

Taky nesnášíte, když někdo říká „v internetu“ místo „na internetu“?

Zajímavá 0 před 1883 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
miroslav.bk

No, vezmeme-li do uvahy, ze Internet je „celosvětový systém propojených počítačových sítí, ve kterých mezi sebou počítače komunikují…“, tak je logicke, ze se neco vyskytuje V tom systemu (Internetu), nez NA tom systemu.

To, ze je neco „NA netu“ je dle meho slangovy vyraz (ktery sice pouzivame „vsichni“), nicmene V Internetu je spravna varianta, tudiz neni duvod k nesnaseni.

Daleko horsi je podle meho stale vice rozsirujici se nesvar typu „tatoVO dcera“ apod. Snad tatoVA, ne? Kdyby dite, tak tatovo (TO dite), ale TA dcera??

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Nevadí mi to, střídavě používám obojí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Kraviny neřeším.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Nemám s tím v zásadě vůbec žádný problém. Považujeme-li internet za druh prostoru, pak si neumím představit NA prostoru. V prostoru mi přijde vcelku dobře použitelné.

Faktem je, že spíše jde o kontext použití. V obecnější rovině data lítaj v internetu, ale když čtu noviny, tak spíše na monitoru, na papíře, na mapě… tedy spíše na internetu. Ale je zajímavé, že se orientujeme v mapách, ale napsáno je to na mapě. I najít se to dá v mapách. Celé to bude poněkud složitější. Mohlo by to souviset v představou toho prostoru: 2D/3D. Ač jsou noviny tištěny na papíře, tak obsah je v novinách… Zajímavé, ne?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… proč ??? … sice používám „na netu“, ale je mi to fuk, problém je hledat šalinu v Praze …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Nevadí mi to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

@miroslav.bk: … ani tatova, ani tatovo, ale tÁtova, když ta, tak táty, tata je už nářečně a to by pak mohla bejt i tatovo …

před 1883 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

nojo, ale dyz pise bez hacku, ale hlavne bez carek, tak holt nemuze napsat táta a máma… Chápeš? 😁

před 1883 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… no tak to ten text zkopiroval … jo, jo, to sou ty nový moresy, pak nevim, kterou picu myslí (já nejim žádnou)… mně teda tatovo (tak jak píšu) nepřipadá špatný, sou různá nářečí …

před 1883 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek