Pepa11

Taky nesnášíte, když někdo říká „v internetu“ místo „na internetu“?

Nejlepší odpověď
miroslav.bk

No, vezmeme-li do uvahy, ze Internet je „celosvětový systém propojených počítačových sítí, ve kterých mezi sebou počítače komunikují…“, tak je logicke, ze se neco vyskytuje V tom systemu (Internetu), nez NA tom systemu.

To, ze je neco „NA netu“ je dle meho slangovy vyraz (ktery sice pouzivame „vsichni“), nicmene V Internetu je spravna varianta, tudiz neni duvod k nesnaseni.

Daleko horsi je podle meho stale vice rozsirujici se nesvar typu „tatoVO dcera“ apod. Snad tatoVA, ne? Kdyby dite, tak tatovo (TO dite), ale TA dcera??

Další odpovědi
ivzez

Nevadí mi to, střídavě používám obojí.

elkon

Kraviny neřeším.

Edison

Nemám s tím v zásadě vůbec žádný problém. Považujeme-li internet za druh prostoru, pak si neumím představit NA prostoru. V prostoru mi přijde vcelku dobře použitelné.

Faktem je, že spíše jde o kontext použití. V obecnější rovině data lítaj v internetu, ale když čtu noviny, tak spíše na monitoru, na papíře, na mapě… tedy spíše na internetu. Ale je zajímavé, že se orientujeme v mapách, ale napsáno je to na mapě. I najít se to dá v mapách. Celé to bude poněkud složitější. Mohlo by to souviset v představou toho prostoru: 2D/3D. Ač jsou noviny tištěny na papíře, tak obsah je v novinách… Zajímavé, ne?

Mc Merkurion

… proč ??? … sice používám „na netu“, ale je mi to fuk, problém je hledat šalinu v Praze …

Rokio

Nevadí mi to.

Mc Merkurion

@miroslav.bk: … ani tatova, ani tatovo, ale tÁtova, když ta, tak táty, tata je už nářečně a to by pak mohla bejt i tatovo …

Edison

nojo, ale dyz pise bez hacku, ale hlavne bez carek, tak holt nemuze napsat táta a máma… Chápeš? 😁

Mc Merkurion

… no tak to ten text zkopiroval … jo, jo, to sou ty nový moresy, pak nevim, kterou picu myslí (já nejim žádnou)… mně teda tatovo (tak jak píšu) nepřipadá špatný, sou různá nářečí …