sardinie

Taky nemůžete první noc usnout (př. na dovolený, horách..)? Proč to tak je?

Odpovědi
anonym

Řekl bych, že je to za 1. vzduchem (jiný vzduch než v původním prostředí) a za 2. novýma zážitkama, které člověk probírá před spaním a za další, že přemýšlí co ho čeká v novém prostředí dále.

anonym

Jakmile lehnu, spím – chci-li…
Dovolená, hory – je to jedno.
Jediné prostředí, v němž se mi spí špatně, je horko.

suaeda

Celkem usínám velice snadno a rychle. Zajímavé je, že první noc v jiné posteli, ať již na dovolené, nebo na školení či jinde mi dělá problémy. Další noci si již zvyknu a usínám normálně. Není to cestováním, není to únavou je prostě jiná postel na kterou si musím zvyknout.

Quimby

Člověk má rozhozenej organismus, protože je většinou celej den na nohou, pokud cestuje letadlem, tak časové posuny jsou ještě horší.
Když si člověk konečně lehne a je v klidu, tak to chvíli trvá než se organismus uklidní a musí si zvyknout na jiné prostředí, postel, teplotu a tak.

setapouch

Nikdy. Počítám do tří a spím. No někdy do půl čtvrté.
Ne, tohle se mi opravdu nestává. Možná je to tím, že se vždycky dokážu utahat.

Agneta

Tak to je zpravidla normálka, jen málokdy se hned první noc vyspím.