Kelt

Taky máte zkušenosti s takovou komunikací?

V pátek a v sobotu jsem měl ranní směny, takže jsem vstával před čtvrtou ráno a vracel se po páté odpoledne, byl sice klid, ale sotva jsem přišel v sobotu domů, byl jsem uvítán slovy: To už jsi tady? Nechceš mi zajet v úterý do Kauflandu? Poznamenal jsem, že mám v úterý noční a že nevím. Načež následovalo několik minut manželčina výstupu na téma, jak jsem neochotný a herecky zesílená moje replika hlavně intonačně a gestikulačně. Od té doby jsem se ženy několikrát ptal, zda tam mám jet. A řekla, že nechce. Kdyby se zeptala třeba včera, nebo dneska nebo později v sobotu, tak bych snad řekl ano. A nechtěla slyšet nic na mou obhajobu. A přitom měla 4 dny volno. No chlapi se mnou budou souhlasit, že to mají podobné a ženské mně budou lát. Ale to jen tak, abych tady dal nějakou otázku? A co vy? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Alesh

Jak já ti rozumím, víc dodávat netřeba. 🙂

Další odpovědi
quentos

Ano.
Být svobodný a nezadaný sice občas bolí, ale v takovýchto chvílích si člověk říká, že ta svoboda je svým způsobem dar.

Drap

Nemám. Nevedu podobné komunikace a o nákupech už vůbec ne.

led

Kelt, vy ste boli u nás, keď som žiadala manžela o nákup?… 😁
Ale teraz vážnejšie.
Myslím, že je to len otázka vzájomných vzťahov a porozumenia medzi manželmi/druhmi. Jednoducho ten/tá, kto má čas a môže ten/tá ide nakúpiť, prirodzene, za predpokladu, že vie, čo treba nakúpiť a je svojprávny.
U nás na ťažké nákupy si beriem trpezlivého nosiča, manžela, nenútim ho ísť so mnou do obchodu, stačí keď príde o také 2 hodiny, kým si nakúpim a čas si zosúladime, aby nám obom vyhovoval.
No a do drogérie, kozmetiky a medzi dámske spodné prádlo ho nenútim.

paul1

U nás je to podobné, ale kdyby náhodou něco, tak nic jsem neřekl.

elkon

Ne, nikdy v tom nebyl problém. Na nákupech jsme se vždy v pohodě domluvili.

Ametyst

Mám dojem, že se takovým ženám říká herdekbaby, a osobně se jich docela bojím.

Mc Merkurion

… zásadně na vše přikyvuju… od soboty do úterý je dost času na změnu plánu nebo vymyšlení adekvátní výmluvy…
… hele, podle tvých dotazů by jeden myslel, že seš čerstvě ženatej >>> to sis na to za ty roky ještě nezvykl???

Jiří Bohumil

Ne. Vzhledem k většině ostatních reakcí mám asi velké štěstí. 🙂
Manželka respektuje mně a já zase ji a to už víc jak 50 let.
Ne že by nebyl za tu dobu nějaký „střet“, to bych kecal, ale takovéto hlouposti to nikdy nebyly.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

xiperio

Zbytečně vedená komunikace.