Smack

Taky máte problémy usnout?

Spanek

Nejlepší odpověď
seraphico

Spíš mám problémy vstávat. 😄

Další odpovědi
GM

Jako vždy při úplňku. 2 dny před a 2 dny po skoro nespím, hlad mám už o půl druhé.

zjentek

1 : 19 AM – pche, kdepak! (; (; (;

elkon

Ne.

Rokio

Nemám, protože beru na to lék.

dubraro

Mně se naopak při úplňku spí lépe než jindy.

paul1

Občas mívám, řeším to tak, že si lehnu do polohy, ve které usínám (já na boku) a začnu pomalu a zhluboka dýchat. Při tom se soustředím na to, abych dýchal břišními svaly.

Disraeli

To bude úplňkem.
Míval jsem, už nemívám. Nauč se relaxační techniky, stačí jednoduché, ty dechové-počtové, které jsou k dohledání na internetu jsou zbytečné (i když pro někoho možná účinné). Když už ležíš, tak stačí zkusit normálně meditovat (vnímat dech, uklidnit mysl – vyšistit ji a na nic nemyslet), nebo jen vnímat temnotu za zavřenými očima – nic jiného. Uklidní to, uvolní, nebudeš myslet na nic jiného (= taky žádné pocity, obavy, spěch,..) a brzy tě to může uspat – před usnutím už ani nebudeš vnímat tu temnotu a nemusíš se na ni soudtředit, stačí, že to splní účel a skoro tě to uspí.
Nebo se zaposlouchat do zvuků ve své halvě – i když tam reálně žádné nejsou (ale je možné, že se nějaké náznaky zvuků objeví) – stačí, že se soustředíš na jedinou, jednoduchou a uklidňující/re­laxační věc. Ono tě to unaví až ke spánku.
Počítání taky může pomoci. Ale žádné ovečky. Stačí, když ležíš, počíčtat do 20ti nebo 50ti (klidně i pozpátku), vždycky s každým nádechem (nebo výdechem) a soustředit se jen na to. Můžeš počítat i s nádechem i s výdechem, ale to pak jde moc rychle a tolik to neuklidňuje (záleží jak rychle dýcháš).

Prostě já...

Mívala jsem, teď už většinou ne.