Avatar uživatele
Smack

Taky máte problémy usnout?

Spanek

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Disraeli před 889 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
seraphico

Spíš mám problémy vstávat. 😄

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GM

Jako vždy při úplňku. 2 dny před a 2 dny po skoro nespím, hlad mám už o půl druhé.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

1 : 19 AM – pche, kdepak! (; (; (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Nemám, protože beru na to lék.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Mně se naopak při úplňku spí lépe než jindy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Občas mívám, řeším to tak, že si lehnu do polohy, ve které usínám (já na boku) a začnu pomalu a zhluboka dýchat. Při tom se soustředím na to, abych dýchal břišními svaly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

To bude úplňkem.
Míval jsem, už nemívám. Nauč se relaxační techniky, stačí jednoduché, ty dechové-počtové, které jsou k dohledání na internetu jsou zbytečné (i když pro někoho možná účinné). Když už ležíš, tak stačí zkusit normálně meditovat (vnímat dech, uklidnit mysl – vyšistit ji a na nic nemyslet), nebo jen vnímat temnotu za zavřenými očima – nic jiného. Uklidní to, uvolní, nebudeš myslet na nic jiného (= taky žádné pocity, obavy, spěch,..) a brzy tě to může uspat – před usnutím už ani nebudeš vnímat tu temnotu a nemusíš se na ni soudtředit, stačí, že to splní účel a skoro tě to uspí.
Nebo se zaposlouchat do zvuků ve své halvě – i když tam reálně žádné nejsou (ale je možné, že se nějaké náznaky zvuků objeví) – stačí, že se soustředíš na jedinou, jednoduchou a uklidňující/re­laxační věc. Ono tě to unaví až ke spánku.
Počítání taky může pomoci. Ale žádné ovečky. Stačí, když ležíš, počíčtat do 20ti nebo 50ti (klidně i pozpátku), vždycky s každým nádechem (nebo výdechem) a soustředit se jen na to. Můžeš počítat i s nádechem i s výdechem, ale to pak jde moc rychle a tolik to neuklidňuje (záleží jak rychle dýcháš).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Prostě já...

Mívala jsem, teď už většinou ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek