Lucimia

Taky máte pocit, jak se vše v poslední době motá kolem neplodnosti?

Jsou to Přešlapy, kde má Radka srůsty v děloze, jsou to zázraky života… Proč je toho v poslední době tolik? Vždyť se přece na početí nesmí myslet, aby se to povedlo… Neumím si představit, ještě jako studentka porodní asistence, že jednou otěhotním, donosím bez komplikací dítě, který přežije porod a prvních několik dnů po porodu… Fakt mi to přijde přehnaný. Co vám? Nebo jsem jedinej takovej blázen.
Doplňuji:
To jo, chápu, že je to aktuální téma. Ale přemýšlím o tom, jestli se porodnost ještě víc nesníží, když ženy budou více myslet na svou neplodnost, budu se jí více obávat = neotěhotní, kvůli stresu…

Nejlepší odpověď
Vero

No přesně!! Lucimio a já se TEĎ dodívala na Otesánka od Švankmajera, (muž a žena co nemůžou mít dítě, tak si ho udělají z pařezu… a ještě k tomu od Švankmajera!! takže pěkný psycho!! Dost propracovaný jak je ta ženská z toho špatná)… Ale to jen tak pro zajímavost. :) Jinak s vámi naprosto souhlasím, je to civilizační nemoc a taky si myslím, že čím víc se o tom mluví tím víc nás to ženy trápí a stresujeme se už jen pomyšlením na to…

Takže navrhuju, přestat myslet… a … slušně řečeno… jít ,,jednat,,! ;) Přece jen bavíme se tady věci, která by se měla spíše dělat! :) (Trochu odlehčím tohle smutné téma).

A přece jen radostnější protipól: vždyť právě na druhou stranu, teď, už minimálně druhým rokem zažíváme pěkný babyboom…

Další odpovědi
infant

Je to tím, že lidé plodnost ztrácejí. Hlavně na mužské nádovíčko působíé nepříznivě veškeré elektromagnetické vlny a chemické znečištění ovzduší. Dál jsou tu hormony v pitné vodě atd. Prý to vědci pozorují v celé živočišné říši.

No a v seriálech je to jasně na objednávku vlády, aby se zvýšila porodnost.

Zlatomuska

Televize potrebuje sledovanost, jinak to nejde, takze resí pokud mozno co nejvíc kontroverzní a tabuizované náměty, aby si tu sledovanost zajistili, nic víc, nic mín. Na druhou stranu věrím, ze někdo ostýchavý s podobným problémem se alespon odhodlá otom s někým mluvit, případně ho řešit..

kupkina

mě děsí, že se všecko motá kolem myšlenkové neplodnosti

Nuk nuk

Telenovely jsem nikdy nesledovala a ani teď nemáme televizi, tak ani nevím. Souhlasím ale s názorem, že ono je to teď takové módní téma. Všechno, co se točí kolem sexu, dětí, porodů, těhotenství apod. je v denšní době módní téma. Lidé už jsou totiž tak zdegenerovaní, že jim těhotenství a porod připadá jako něco nadpřirozeného a nevědí si s tím rady. Další věc je, že drtivá řada žen bere HA, což u některých může plodnost snížit. Proto je jich tolik alespoň ydánlivě neplodných a proto je to tolik zajímá.
Ale i bez této degenerace…
…nejsem PA,ale jedno vím, početí je zázrak, který neovlivním žádnou snahou. Zdravé těhotenství a donošení dítěte je ještě větší zázrak a porodit zdravé dítě, které bude žít zdravý život je z té trojice největší zázrak. Vždycky byl a bude.

Na druhou stranu, máte pravdu, že nejlepší je na to vůbec nemyslet. Nepřemýšlela jsem nad tím, otěhotněla jsem dvakrát naprosto bez problémů. Moje těhotenství – včetně toho právě probíhajícího – byla naprosto fyziologická a první porod by mi mohla leckterá mamina závidět.