Lurius

Taky máte občas při poslechu staré hudby pocit, jako byste slyšeli ozvěny minulosti?

Jako by v nás nějaká genetická stopa po našich předcích probouzela pocity neprožité minulosti?

https://ojeras­dedamita.bandcam­p.com/album/the-sorrow-gatherer-lady

Odpovědi
zjentek

Přesně! A taky při čtení, například i stručných životopisů osobností minulosti, někde v plátku. Tyhle pocity jsou něčím nádherným, buď je v sobě máme, nebo nemáme a pak otázce nerozumíme. 🤷‍♂️

paul1

Poslouchal jsem jednou koncert skupiny, která hrála keltské písně. O pár týdnů jsme se šli podívat na bývalé keltské sídlo, kde byla rekontruovaná keltská vesnice. Zvláštní pocity.

Filip84

Ano. I při pohledu do některých obrazů, umění je, svým způsobem, tunel v času a prostoru.

Kelt

Ano. Je to tak. Ale jen občas. To musí mít člověk náladu, aby byl schopen vnímat.