VaclavZeman

Taky jste meli v mladi strach ze syfilidy?

V mem okrese se v mem mladi roznesla nemoc syfilis. V te dobe jsme o tom zase tolik nevedeli a hlavne nebyla doba jako dnes, ze by se to dalo pomoci leku zlepsovat. A na ZS jsme meli jednu kamaradskou divku, ktera se kamaradila s kluky (v te dobe jsem sice byl svihak, ale jeste jsem nebyl s divkami tak akcni) a ti se mohli sblizit s jinymi divkami. Problem ale byl, ze jsme tusili, ze se to prenasi slinami a tak jsme se bali, treba kdyz by si nekdo kousl do nasi svaciny. A kdyz prislo testovani, odhalilo pomerne dost pripadu. Nynejsi film o panu Mysliveckovi ukazuje, co vsechno tato nemoc muze s lidmi udelat. Je to nechutne. Dekuju.

Nejlepší odpověď
da ny

Ne.
Proč také? S blbečkama, kteří vlezli na kdeco, jsem se nestýkala ;D
Penicilínu byl dostatek (dnes ne).
1350 let př.nl se objevily první zmínky o použití kondomu, ve starém Egyptě.
Na anglických hradech byly známy, asiod rpku 1640.
1920 byl vyroben první latexový vzor kondomu.
Američtí vojáci je v Plzni, po válce nafukovali dětem, jako balonky ;D
Dostupné byly.
Jen je omladina nepoužívala (!) 1978–1979 až v takto pozdních letech začala být propagace a prodej kondomů povolená, jejich propagace a reklamní kampaně a šíření informací plně legální.
Lidi vystrašil až AIDS. Přibyly HPV viry, které ženy „sbírají“ od partnerů a pak mají rakoviny … (jeden náš pacient přivedl do hrobu 3 manželky).
https://www.kon­domshop.cz/za­zitkovy-pruvodce/historie-kondomu?page_id=2838

Další odpovědi
Malvína

Ne. Prosím.

Lotr2008

Ne.

elkon

Kdo se chová odpovědně, nemusí mít strach. DĚKUJU.

zjentek

Ahoj Václave. Tak já mám asi chytnutej žlučník, nevím, ale kvůli bodavé bolesti kyčle tahám pravou nohu jako bych měl syfla. Je to strašná bolest. Takže já už ti ani nevím, čeho se vlastně bojím víc. Takže není to sranda, různý ty obavy. Děkuju za optání.

paul1

Určitě a nejen ze syfilitidy, ale i z ostatních venerických nemocí, je jich přes 50. Takže jsem používal ochranu.

Darcy

ne. v mém „mladí“ řádilo už spíš HIV/AIDS a to většinou u fetek, nebo ne u heterosexuálů. Taky jsem se vždy hlídala a měla jen stabilní vztahy, ne s nejakým blbečkem co skočí na kdejakou klisnu.

VaclavZeman

Je sice hezke miti v nazvu sve profese spojene neco s Venusi, ale zrovna venericke nemoci nejsou to prave orechove. Dekuju.

VaclavZeman

Dekuju.