Avatar uživatele
Deli

Taky jste jako děti hráli céčka (čáru)? Jaká byla pravidla?

Vysvětlovala jsem to své dcerce a nějak jsem se do toho zamotala…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, barnajka, fablen, anonym před 4677 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Za me cecka nebyly. ☹ My jsme si hrali s kulickami – a ty jsem si jeste sami delali z hliny . A pak na doktory. To nestalo nic – a ani jsme nemuseli mit obleceni. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
barnajka

To my jsme hrávali čáru jedině s céčkama :) Nevím, jestli jsme ji „jeli“ podle oficiálních pravidel nebo to už byla nějaká naše vlastní mutace.. Každopádně to bylo nějak tak: na chodníku se nakreslila křídou čára (nebo se použil okraj trávníku, chodníku, pískoviště atd). Hráči pak jednotlivě z určené vzdálenosti házeli svým céčkem/mincí – kdo se trefil k čáře nejblíž, vyhrál. Když jste čáru přejela, znamenalo to pro vás vyřazení ze hry.
Někdy jsme hrávali jenom o tu hodnost vítěze, někdy přímo o céčka. Jednou jsme si pro hru určili pravidlo, že vítěz bere jen céčka, co skončí za čárou…jindy že bere všechno. Je to dost o improvizaci, klidně si můžete vymyslet vlastní regule :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Pokud si pamatuji,tak céčka se sbírala,ne hrála.Čára se hrála,ale to byla úplně jiná hra.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fablen

souhlas s hanny 2: céčka se sbírala – nosila jsem je třeba kolem poutek u pasu. Prvně bývala různě barevná, později dokonce nádherná fosforová (tam se měnilo více obyčejných za 1 ks fosforového) a pak začali dělat i jiná písmenka – třeba S…

Čáru jsme občas hrávali a pravidlem bylo, že kdo se dostal nejblíž k čáře, tak vyhrál. Házeli jsme nějakou mincí, ale netuším její nominální hodnotu (snad 1, 2 nebo 5, větší určitě ne). Vítěz pak asi bral vše 🙂.

Jinak discokorálky byly taky super sběratelská záležitost – myslím, že všechny maminky musely nadávat na trička propíchaná od nich.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

My ještě hráli původní klasickou čáru s mincemi.
Tehdy ještě céčka nebyla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

ja jako decko hral caru s ceckama, s kamarady z baraku.

nakresli se na zemi cara, a kdo k ni hodi nejbliz, vitezi kolo / bere vse vhozene. hrali jsme i bez brani, jen 4fun.

vse co jsem sbiral dodnes mam. cecka, pogy, hokejisty..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek