Deli

Taky jste jako děti hráli céčka (čáru)? Jaká byla pravidla?

Vysvětlovala jsem to své dcerce a nějak jsem se do toho zamotala…

Nejlepší odpověď
anonym

Za me cecka nebyly. ☹ My jsme si hrali s kulickami – a ty jsem si jeste sami delali z hliny . A pak na doktory. To nestalo nic – a ani jsme nemuseli mit obleceni. 🙂 -iv-

Další odpovědi
barnajka

To my jsme hrávali čáru jedině s céčkama :) Nevím, jestli jsme ji „jeli“ podle oficiálních pravidel nebo to už byla nějaká naše vlastní mutace.. Každopádně to bylo nějak tak: na chodníku se nakreslila křídou čára (nebo se použil okraj trávníku, chodníku, pískoviště atd). Hráči pak jednotlivě z určené vzdálenosti házeli svým céčkem/mincí – kdo se trefil k čáře nejblíž, vyhrál. Když jste čáru přejela, znamenalo to pro vás vyřazení ze hry.
Někdy jsme hrávali jenom o tu hodnost vítěze, někdy přímo o céčka. Jednou jsme si pro hru určili pravidlo, že vítěz bere jen céčka, co skončí za čárou…jindy že bere všechno. Je to dost o improvizaci, klidně si můžete vymyslet vlastní regule :)

hanny 2

Pokud si pamatuji,tak céčka se sbírala,ne hrála.Čára se hrála,ale to byla úplně jiná hra.

fablen

souhlas s hanny 2: céčka se sbírala – nosila jsem je třeba kolem poutek u pasu. Prvně bývala různě barevná, později dokonce nádherná fosforová (tam se měnilo více obyčejných za 1 ks fosforového) a pak začali dělat i jiná písmenka – třeba S…

Čáru jsme občas hrávali a pravidlem bylo, že kdo se dostal nejblíž k čáře, tak vyhrál. Házeli jsme nějakou mincí, ale netuším její nominální hodnotu (snad 1, 2 nebo 5, větší určitě ne). Vítěz pak asi bral vše 🙂.

Jinak discokorálky byly taky super sběratelská záležitost – myslím, že všechny maminky musely nadávat na trička propíchaná od nich.

anonym

My ještě hráli původní klasickou čáru s mincemi.
Tehdy ještě céčka nebyla.

gnosis

ja jako decko hral caru s ceckama, s kamarady z baraku.

nakresli se na zemi cara, a kdo k ni hodi nejbliz, vitezi kolo / bere vse vhozene. hrali jsme i bez brani, jen 4fun.

vse co jsem sbiral dodnes mam. cecka, pogy, hokejisty..