kapka

Takovou dlouhou odpověď jsem psala zbytečně?

Takovou dlouhou odpověď jsem psala na Havla a zas to někdo odstranil, proč? Na tohle já nemám čas, nazdar. -_-
Dobře, omluva se přijímá. :) Já jsem doplnění otázky nestihla zaregistrovat. Pokud bylo urážlivé, pak je dobře, že to je smazané. Musím si dávat větší pozor, komu odpovídám.

Nejlepší odpověď
annas

Nestačila jsem celý článek v odkazu přečíst, ale byl opravdu hnusný.

Někde jsem četla výsledky průzkumu. Jen 1/10 občanů je kritická k bývalému prezidentovi V: H. Je to přece jen menšina.

Jiný pohled na prezidenta V. H. od Petra Pitharta.
http://www.par­lamentnilisty­.cz/arena/roz­hovory/Odporne-slovo-havlismus-Petr-Pithart-o-Havlovi-jeho-odkazu-co-nemel-podepsat-i-o-idealnim-kandidatovi-na-Hrad-350068

"Prezident Václav Havel byl oceňovaný v zahraničí, protože se na rozdíl od nás ostatních světa nebál. „Neměl žádný mindrák: měl čisté svědomí a za sebou dílo, kterému svět rozuměl, překládal si ho a hrál na světových jevištích – dávno před tím, než se stal prezidentem,“ prohlásil o posledním československém a prvním českém prezidentovi jeden z prvních signatářů Charty 77, někdejší předseda české vlády a expředseda Senátu Petr Pithart. V rozhovoru pro Parlamentní listy, v němž vzpomíná na veřejností i cizinou milovaného, ale některými skupinami i nenáviděného prezidenta, označil ty, kteří začali s kritikou Václava Havla až po jeho smrti, za ubožáky.

Proč Václav Havel i dnes, po třech letech od jeho úmrtí, stále některým lidem vadí natolik, že se proti němu musí stále vymezovat?

Zejména ti, kteří s tím začali až po jeho smrti, jsou ubožáci. Na Václava Havla bylo lze mít jistě mnoho názorů, i velmi kritických. Třeba že nikdy neměl tři dny před vypršením jeho mandátu podepsat „Dopis osmi“, podporující Bushovu invazi do Iráku. Vždycky byl čas o nich otevřeně mluvit a mnozí také mluvili. Ale když se začíná používat odporné slovo „havlisté“, „havloidi“, „havlismus“, tak to pro mnoho lidí, například pro mne, diskuze končí, ještě než začala. Mluvit se má o Václavu Havlovi, dramatikovi, disidentovi, trojnásobném vězni, prezidentovi – ale ne o nějakém neosobním „havlismu“. Tak se kdysi u nás mluvilo o „sionismu“, „titoismu“, „šikovštině“. Nevím, jak je to v jiných jazycích, ale v češtině už těmi příponami toho člověka a jeho myšlení předem degradujete na nějakou ubohost nebo lumpárnu."

Další odpovědi
gecco

Tentokrát jsem to smazal já…
😉
Otázka samotná ne, ale její doplnění bylo opět akorát tak na podání trestního oznámení…
Netuším, ´kdo´ je to „Šťoura“ – ale slušný člověk to nebude, spíše bych se přiklonil k označení – howado…
___
A i když já tvou reakci (odpověď) nevyvolal, omlouvám se – žes ji psala zbytečně…
😉

anonym

Proč se o Havlovi musí psát kladně? Vždyť i on hlásal o nějaké svobodě slova a pokud se o něm, dej mu Bůh lehkou zem, píše záporně, je autor nekompromisně smazán(aspoň zde se tak děje).
Annas, kde se dají najít ty výsledky průzkumu o kterých píšeš? Já se stýkám s mnoha lidmi, kteří Havlovi nemůžou přijít na jméno, ale to jsou lidé, kteří prožili i podstatnou část svého života před rokem 1989. Já mu zpočátku také věřil, když hlásal z balkónu Melantrichu, ale postupem času, kdy se začali dít věci, které odporovali jeho slavnému projevu, že komunisté vás budou strašit nezaměstnaností , blablabla… jsem k němu ztrácel důvěru, kterou už u mne a mnoho lidí ,nezískal .

led

kapka, nie ste sama, kto krvopotne zosmolí odpoveď a odošle, len aby zistil že otázka je jemne povedané „fuč“. U tejto otázky stalo sa to i mne, ale nerozčuľujem sa, pretože podľa mňa bol na „odstrel pred naštartovanou V3Skou“…
Je to škoda, pretože demokracia je aj právo na vlastný názor. Tak ako má každý právo vyjadriť svoj názor, v medziach zákona tohto štátu t.j.ČR, tak má každý právo mu na jeho otázku odpovedať, opäť v medziach zákona. Prirodzene, ak príspevok nie je v súlade so zákonmi ČR, ba je až protiprávny, nemá tu čo robiť.

„Někde jsem četla výsledky průzkumu. Jen 1/10 občanů je kritická k bývalému prezidentovi V: H. Je to přece jen menšina.“
k rôznym výskumom a prieskumom verejnej mienky:
Ak by sa napríklad v časoch likvidácie ťažkého priemyslu v Martine a Dubnici nad Váhom, pýtali ľudí v okolí týchto podnikov bolo by 100% obyvateľov proti V.Havlovi, ale keby sa pýtali v Decembri 1989 bolo by 90% za Havla, aj keby v súkromí to percento bolo nepomerne nižšie.
To sa dialo aj pri „Hurá prieskumoch“ o vstupe do NATO, bolo vysoké % za, ale keď došlo k otázke „Amerického radaru“ odrazu sa pomer rapídne zmenil. Takéto prieskumy „opýtali sme sa ´vzorky 1000 responden­tov´“, akoby tých 1000 opýtaných naozaj hlásalo názory ostatných miliónov obyvateľov, naozaj nemôžme považovať za smerodatné. Kto neverí, má právo neveriť tomuto môjmu hodnoteniu, ale je to smutná realita.
Najväčšiu úlohu pri vytváraní názorov obyvateľstva zohrávajú médiá.
„A co jsou to médiá, vojín Vomáčka? …sím, hlásné trouby, které názory a myšlenky svého majitele přenášejí na masu obyvatelstva. Podle hlasitosti a množství troubení se pak tyto "davy“ naklánějí jako obilí ve větru. Jednou sem a jednou tam …, Já taky, vole"

arygnoc

@annnas:
re http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/157986-pruzkum-pro-ct-desetina-lidi-ma-na-havla-prezidenta-negativni-nazor/
článok (prieskum) je z 22. 12. 2011 (skutočne aktuálne)

a medzi nami – odkaz, hoci jadrným jazykom, hovorí pravdu.
vynález termínu >humanitárne bombardovanie< hovorí sám za seba.
takisto >tajomná< minulosť (pred 1989) príjmov hovorí sama za seba (bola tu už o tom reč).

a že bol alkoholik a sukničkár (proutník) – veď sa tým sám chválil, jeho kumpáni mnohokrát spomínajú v „rozhovoroch“ spoločné výpady za chlastom a poddajnými ženštinami.

ani ako autor príliš neoslňoval – jeho dielo je nepozerateľné, nečitateľné, inak by ho boli plné regály v kníhkupectvách a mediálny trh by bol zavalený dvd s jeho drámami.

jediné, čo možno odkazu vyčítať, je jazyk (ale i taká je čeština, i keď urážlivá), niet tam ani slovo nepravdy (významovo, faktograficky).

havel bol idealista, žil v akomsi „rauši“ svojich nereálnych predstáv o dobrote sveta a ľudstva.
to je síce pekné, ale nie u politika, to fakt možno prezentovať iba nad pohárom piva.

😉

mosoj

Jo divné to menšiny. Menšina podle pravičáků prý zvolila Zemana presidentem.
Dodnes to nemohou ustát a zapřou nos mezi očima. Oni těm, svým pravdám sami nevěří.
Veškeré učení o kapitalismu byla a je pravda. Nebo chcete Marxe a Engelse nazvat také komunisty.

anonym

Doplnění v otázce bylo fakt hnusné.

anonym

Na to mám jedinou odpověď.
Tak jako nynější přikyvovači režimu hanějí komunisty a nějak nechápou, že Havel byl stejný lhář jako oni.
Jestliže Zápotocký prohlašoval, že NAŠE MĚNA JE PEVNÁ, MĚNOVÁ REFORMA NEBUDE a vládnoucí klika po revoluci ho stále označuje za lháře, tak jak já mám jinak rozumět tomu když nám Havel říkal KOMUNISTI VÁS BUDOU STRAŠIT NEZAMĚSTNANOSTÍ atd. (tento jeho proslov lze najít na netu) a přitom je u nás 600 tisíc nezaměstnaných a další lidi žijí na hranici nouze (dvě třetiny lidí NEDOSÁHNOU na průměrnou mzdu), tak to snad NENÍ LHANÍ???
Jestliže Havel prohlašoval NEJSME JAKO ONI a přitom všichni polistopadoví politici měli daleko větší výhody než ONI, tak to také není lhaní?
Vážená paní nebo slečno, jako dělník jsem Havlovi věřil, že nás dovede k lepším zítřkům, ale po tom jak se znova hrnul do funkce prezidenta když nám rozdělili stát, když ještě před tím prohlašoval „Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, ale pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepši životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce.“
Tak takovýto člověk je u mně stejný lhář jako Zápotocký.

bolak

led: to je z nějakýho filmu, to s tím vomáčkou?

gecco

Barbakane – jistěže se o Havlovi nemusí psát výhradně kladně (dokonce ani kladně) – ale přecejen jsou jisté meze…
Viděl jsi tu stránku, na niž vložený link odkazoval?

anonym

…V-H…eu? Ano, četl jsem ji, ale já si čtu o něm na jiných stránkách, třeba v Britských listech a dalších, kde o něm píší pravdu redaktoři, kamarádi, disidenti atd..

gecco

Sice Britské listy obvykle nečtu, ale ani jejich články nehaním…
„…V-H…eu“ – je naprosto jiný ´kalibr´ a tohle, podle mne, mezi slušné lidi nepatří…
😉

annas

Ad Barbakan, chtěla jsem vložit už včera, dnes hledala znova, ale nemůžu najít. Pokusím se znova.

annas

Naštěstí jsem nevymazala včerejší historii. Anketa se netýká samozřejmě všech obyvatel, ale i tak je to určitý vzorek.

„Průzkum pro ČT: Desetina lidí má na Havla prezidenta negativní názor“

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/do­maci/157986-pruzkum-pro-ct-desetina-lidi-ma-na-havla-prezidenta-negativni-nazor/

anonym

Annas, a jaký je to poměr v anketě? Obyvatelé Prostějova v anketě odmítli návrh pojmenovat Hlaváčkovo náměstí v centru města po bývalém prezidentovi Václavu Havlovi. V anketě na internetu hlasovalo 4783 lidí a proti přejmenování náměstí bylo 4442 respondentů, oznámil v pátek primátorův náměstek Jiří Pospíšil

Zdroj: http://proste­jovsky.denik.cz/zpra­vy_region/lide-v-prostejove-nechteji-pojmenovat-namesti-po-vaclavu-havlovi-20150717-aorq.html

anonym

Děkuji za vložený odkaz, ale ptám se: čí chleba veřejnoprávní ČT jí? Takových anket, průzkumu se dá zfalšovat kdekoliv a kdykoliv. Kdyby zmíněný průzkum byl v záporných číslech, věřila bys tomu. Já ne!

Drap

Anketu neni třeba falšovat. Agentury které průzkum dělají dobře vědí koho se ptát Mají dlouhé seznamy lidí u kterých se dá poměrně snadno odhadnout jak odpoví. Pokud se přece stane, že výsledek ankety je jiný než zadání, provádí se výzkum znovu. Vše je doložené jak kdo odpovídal. Vše statisticky správně a výsledek je vždy takový jaký ho zadavatel zadal a jak ho zaplatil.

dědapetr

Něco z historie:
http://ceskare­voluce.webnode­.cz/news/pros­lov-vaclava-havla-v-roce-1989/

fcoop

Čest práci..soudruhu gecco (viz…gecco a fcoop NEJSOU DEMOKRATÉ a řazejí se na roveň komunistů, protože stejně jako oni NESNESOU JINÝ NÁZOR A NEUMĚJÍ DISKUTOVAT SE STEJNĚ ROVNÝMI.=lahny)
Tak nám demokrat lahny strhnul naši licoměrnou masku a objevila se ta naše pravá tvář…ještě že najdou takoví bojovníci za pravdu…řeknu ti,nemáme to lehké,soudruhu.
K tomu tvorovi,co si dal sám sobě tu sofistikovanou přezdívku „štoura“.
Je jasné,jak uvažuje, a co se mu těžkopádně převaluje v šišce.
Má to fakt promyšlené – nejdřív dá tu samou otázku,co včera a když v jeho lstivé lebce dozraje čas,prskne tam tu samou přílohu..........a mne si ručičky.
Příště – zdokumentovat a hurá na Admina.
Není problém najít šťouru v reálu a pak se uváží,co s tím.
Tak chytrý,aby používal TORa určitě nebude.

gecco

Já to Adminovi zdůraznil – je na něm, zda TO podá…
😉
Pokud se tahle otázka (resp. link) objeví ještě jednou, podám TO i já (sazba až 2 roky natvrdo)…
😉
Vadí mi lidé, kteří si pojem „svoboda“ pletou s pomlouváním, nadávkami a zostouzením…

anonym

Gecco, nemyslíš, že by byly přeplněné věznice, kdyby se za to soudilo?

gecco

😉
Ty dva roky jsou „až“ – obvyklým trestem (předpokládám, statistiky neznám) je pokuta, nějaká forma vyrovnání a omluva…
😉

anonym

Už vidím Dášenku, jak natahuje ruce…

gecco

😉