Táké vám příde že lidé v dnešní době postrádají hrdost a čest?

Já se snažím tyhle dvě vlastnosti nestratit a jsem díky tomu prý ‚divný‘ podle ostatních ale mě to nevadí.Prostě dneska ze sebe lidé udělají blbce kvůli slávě či penězům nebo lidem,a nestaví se věcem čelem a za zradou daleko nejdou.
Jáký je váš názor?a máte tyti vlastnosti?

Nejlepší odpověď
iceT

Myslím si,že lidé postrádají mnohem víc kladných vlastností,nap­ř.morálku,ke které se hrdost a čest v podstatě váže,tedy ta čest určitě.

Další odpovědi
setapouch

Morálku jednotlivce formuje společnost. Společnost formují její elity. Bohužel, pro demonstraci hodnot naposledy nejlépe předvedl dnes Sobotka v souvislosti se sankcemi kvůli Ukrajině.
Doplňuji:
Psychotic: pokud tě kamarád napálí, ale přitom nespáchá žádný přestupek ani trestný čin (např. bude spát s tvou přítelkyní/man­želkou), budeš na něj dál koukat jako na člověka, se kterým se chceš bavit?

Psychotic

To mně tedy přijde, že hrdí jsou lidé dost a dost – a to i když nemají na co.
Co se cti týče, není-li celá společnost postavená kolem ní, není k ní důvod. Cti se nenajím. Naštěstí ke spravedlivému a dobrému chodu společnosti není čest potřeba. Dnes máme zákony a policii, není už potřeba udržovat reputaci jako tomu bylo dřív.

bububabu

ice T: Prominte ale je dosti zvláštní že mluvíte o morálce a na vašem profilovém obrázku jste v podprsence! Možná asi nevíte že na morálku se také váže slušné tělesné chování!