Avatar uživatele
anonym

Táké vám příde že lidé v dnešní době postrádají hrdost a čest?

Já se snažím tyhle dvě vlastnosti nestratit a jsem díky tomu prý ‚divný‘ podle ostatních ale mě to nevadí.Prostě dneska ze sebe lidé udělají blbce kvůli slávě či penězům nebo lidem,a nestaví se věcem čelem a za zradou daleko nejdou.
Jáký je váš názor?a máte tyti vlastnosti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ptáč před 3497 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Myslím si,že lidé postrádají mnohem víc kladných vlastností,nap­ř.morálku,ke které se hrdost a čest v podstatě váže,tedy ta čest určitě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Morálku jednotlivce formuje společnost. Společnost formují její elity. Bohužel, pro demonstraci hodnot naposledy nejlépe předvedl dnes Sobotka v souvislosti se sankcemi kvůli Ukrajině.
Doplňuji:
Psychotic: pokud tě kamarád napálí, ale přitom nespáchá žádný přestupek ani trestný čin (např. bude spát s tvou přítelkyní/man­želkou), budeš na něj dál koukat jako na člověka, se kterým se chceš bavit?

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Psychotic

To mně tedy přijde, že hrdí jsou lidé dost a dost – a to i když nemají na co.
Co se cti týče, není-li celá společnost postavená kolem ní, není k ní důvod. Cti se nenajím. Naštěstí ke spravedlivému a dobrému chodu společnosti není čest potřeba. Dnes máme zákony a policii, není už potřeba udržovat reputaci jako tomu bylo dřív.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

ice T: Prominte ale je dosti zvláštní že mluvíte o morálce a na vašem profilovém obrázku jste v podprsence! Možná asi nevíte že na morálku se také váže slušné tělesné chování!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek