Avatar uživatele
mosoj

Také vám zkresluje vzdálenost ? Jaké máte zkušenosti ?

U svého nového auta jsem si všiml jedné velmi nepříjemné vlastnosti zpětných zrcátek. Ve vnějších se auta za mnou
zdají podstaně dále než ukazuje vnitřní. Vnitřní se více blíží skutečnosti. Je to velice nebezpečné při přejíždění z pruhu do pruhu. Mám šesté auto a zatím jsem se s tím nikdy nesetkal.
Doplňuji:
Zřejmě je to daň za široký záběr vnějších zrcátek ! Nejsem si ale jist co bezpečnější.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Kerberus, chudst, dědapetr před 4735 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hykam

Je to tak pravděpodobně se tímto výrobci snaží eliminovat tzv. mrtvý bod.
Mrtvý bod je místo, na které nevidíte ani z jednoho zrcátka a do kterého se vejde celé auto.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jedná se o tzv.asfericka zpětná zrcátka,která umožňují redukovat mrtvý bod,ve sférických(ta na která jsme zvyklí)toto neumožňují.Tato zrcátka vyrábíme již téměř pro všechny typy aut.Ta ostatní jsou už jen na náhradní díly.To je už nařízení EU.Vyrábíme je,vím,že já v nich také méně vidím,ale předpis je předpis.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gnosis

„Objects in mirror are closer than they appear“ tak uz vim, proc to tam pisou:) treba ja s tim problem nemam.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ob­jects_in_mirror_a­re_closer_than_the­y_appear

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Také to tak mám,ale zvykneš si.Dnes mě to vůbec nepřijde divný.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava