mosoj

Také vám zkresluje vzdálenost ? Jaké máte zkušenosti ?

U svého nového auta jsem si všiml jedné velmi nepříjemné vlastnosti zpětných zrcátek. Ve vnějších se auta za mnou
zdají podstaně dále než ukazuje vnitřní. Vnitřní se více blíží skutečnosti. Je to velice nebezpečné při přejíždění z pruhu do pruhu. Mám šesté auto a zatím jsem se s tím nikdy nesetkal.
Doplňuji:
Zřejmě je to daň za široký záběr vnějších zrcátek ! Nejsem si ale jist co bezpečnější.

Nejlepší odpověď
Hykam

Je to tak pravděpodobně se tímto výrobci snaží eliminovat tzv. mrtvý bod.
Mrtvý bod je místo, na které nevidíte ani z jednoho zrcátka a do kterého se vejde celé auto.

Další odpovědi
anonym

Jedná se o tzv.asfericka zpětná zrcátka,která umožňují redukovat mrtvý bod,ve sférických(ta na která jsme zvyklí)toto neumožňují.Tato zrcátka vyrábíme již téměř pro všechny typy aut.Ta ostatní jsou už jen na náhradní díly.To je už nařízení EU.Vyrábíme je,vím,že já v nich také méně vidím,ale předpis je předpis.

gnosis

„Objects in mirror are closer than they appear“ tak uz vim, proc to tam pisou:) treba ja s tim problem nemam.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ob­jects_in_mirror_a­re_closer_than_the­y_appear

dědapetr

Také to tak mám,ale zvykneš si.Dnes mě to vůbec nepřijde divný.