Gestas

Také vám na Facebooku posílají žádosti o přátelství lidi, které vůbec neznáte?

Většinou to bývají profily mladých žen, kde je jen profilovka a nic víc, navíc často s evidentně nepravým jménem. Co je vede k tomu, aby ty žádosti posílali?

Nejlepší odpověď
Rokio

Ano, posílají. Reaguji na to jejich mazáním.

Další odpovědi
Drap

Neposílají

dubraro

Oni posílají a já je mažu.

ivzez

Ženy posílalY.

Podle mne jde o „fake“ profily, které potřebují nasbírat
nějaké „přátele“, aby působily důvěryhodněji.

Mně takové žádosti nechodí > mám nastaveno,
že mi je mohou posílat jenom „přátelé přátel“.

klob1

Ne, neposílájí. Asi jim to nejde, oni to posílají jinde. Nemám FB. Pokud by se jim to tam povedlo, tak asi by byli dost dobré.

Gestas

ivzez: Byl tam podmět nevyjádřený.

ivzez

Věta »Co je vede k tomu, aby ty žádosti posílali?«
navazuje na větu o ženách…

Gestas

Nenavazuje. A i kdyby, tam je podmětem slovo „profily“, ne ženy (ano, i v tomto případě by tam mělo být tvrdé y, ale jak jsem psal, ty věty na sebe nenavazují).

ivzez

Dobře, tak »profily mladých žen« (psala jsem to „z hlavy“). → Přestože tam máte jiný obrat, je jasné, že profily nic neposílaly (posílaly ženy).

O návaznosti také máte „zajímavou“ představu → viz
»Většinou to bývají profily mladých žen, kde je jen profilovka a nic víc, navíc často s evidentně nepravým jménem. Co je vede k tomu, aby ty žádosti posílali?« (Je jasné, že žádosti posílaly mladé ženy.)

ivzez

Nerada se dohaduji. (–: