Ušel ventil

Také v místě vašeho bydliště chybí pracovní síla?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano

Zdá se, že za 15 litrů čistého ani uklízečka nevstane z postele. V místním Kauflandu je vidět jednoznačný úpadek, přestává to tam fungovat. Když už máme 85% DPH z průměru EU, pak bychom měli mít i odpovídající platy. Jak je možné, že i německý důchodce se má líp než našinec s průměrným platem?

Další odpovědi
cochee

Ano

Drap

Nevím - nejsem si jistý (á)

Nelze jednoznačně odpovědět. Někde chybí, jinde ne. Zvláště chybí některé specializované profese.

ivzez

Ne

Ne, pracovní síla mi tu nechybí,
ale lidi (někdy ani chuť do práce) nejsou…

(Bydliště jsem vzala doslovně.)

nyjono

Ne

U nás na vsi rozhodně žádná pracovní síla nechybí.

jirka F

Ano

Do dneška do 20:00 hledají hospodského/hos­podskou na provoz naší hospody ale vypadá to bohužel že bude KONEC naší hospodě protože to nikdo dělat nechce takže se bude muset šlapat na kole 3km do vedlejší vesnice.

Stefan8888

Nevím - nejsem si jistý (á)

Kajoch

Ano

Docela dost profesí je u nás nedostatek a mzdy jsou stále velmi mizerné.
Ukrajinci už leckde do výroby naskočili a například ti,kteří jsou u nás ve firmě si to tu nemůžou vynachválit.

da ny

Ano

V celém okrese chybí mnoho lidí v mnoha profesích, dělnických, ve strojírnách, v obchodech, ve zdravotnictví, řidiči v autodopravě (v MHD přibývají šikovná děvčata).
V kraji (KV) jsou mzdy nižší, hluboko pod průměrem…
Zaměstnavatelé platí mnohdy mizerně (i ti „movitější“, kterým se daří).
Nejlépe platí zahraniční společnosti (kromě, jen co „musí“ peněžních ústavů, tam jsou rozdíly oproti centrálám a pobočkám velkých měst).
Zdravotnictví se hroutí. Nemocnice raději nechá 2 – 3 sestry odejít (pokud žádají o přeložení na jiné odd. nebo o vyšší mzdu, méně přesčasových hodin nebo jejich proplácení /někdy jen forma NV/), pak přijmou 1, třeba na LDN a slíbí jí „ze zoufalství“ i 35 tisíc čistého...... Kolegyně mají sotva 22 hrubou mzdu
Používají i jiné praktiky, výsledkem jsou hromadné výpovědi sester (pak raději jezdí pracovat do Německa nebo třeba prodávají v obchodech…). Pracovní sily chybí. Lékaři též.

V kraji je i vyšší počet osob nezaměstnatelných.

dubraro

Ne

Žádná pracovní síla nechybí. Jen není vůle jí přiměřeně zaplatit.

Mc Merkurion

Ano

… ano, pracovní síly, chuť pracovat, snaha zaplatit, prostě vše zde chybí …

nyjono

Keplere, protože v Německu mají jiný systém soc.zabezpečen8 a to již mnoho let.