zzzzz

Také u vás jezdí cestáři s pluhem nahoře??? Proč???

Na cestě je rozježděný sníh, a když jede pluh, tak ho neshrnuje na kraj, jen to posolí a vznikne břečka. Proč to neshrnují a nesolí jen ten zbytek? U nás to tak dělají pořád. Myslíte, že šetří naftu? Nebo jaký k tomu mají důvod?

Nejlepší odpověď
Pájo

Když je podklad zmrzlý a uježděný, stejně by se do toho radlicí nedostal. Tak to rozsolí a stáhne až při cestě zpět.

Další odpovědi
honza19hk

břečku moc nevyhrnují,víš co udělá taková břečka když jdeš podél silnice po chodníku a kolem projede šedesátkou sypač s radlicí dole?? při troše štěstí budeš mokrá,v horším případě tě to „uklidí“ také.
Jde o to,že ta břečka lítá dál od té radlice tzn že to je pak všechno kolem černé.

Ovšem jestli jede s radlicí dole nebo ne,to na spotřebu nafty moc nemá vliv.U břečky ne,u sněhu ano,jelikož to je větší odpor.

anonym

Pro Pájo, mě se ale zase zdá, že zapomenou kudy jeli, takže zpět jedou asi jinudy :).