david22

Také u sebe pozorujete efekt, že ve vedrech (kolem 30 stupňů) se cítíte unavení, těžko se vám učí…

… máte pomalé myšlení … atd. ?
Doplňuji:
venkovan> a co přesně děláte, pokud se mohu zeptat :)

Nejlepší odpověď
anonym

Proč myslíš, že je cca na jih od Itálie, staletími ověřená siesta?
Doplňuji:
Ještě pár odkazů na téma siesta v českých zemích:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/spite-pres-den-napr-po-obede-kdyz-mate-cas-je-to-zdave
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/po-vydatnem-obede-se-casto-citim-ospaly
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/umite-se-zastavit-a-odpocinout-si-v-dnesni-uspechane-dobe-kdy-umite-rict-dost

Další odpovědi
Damiana

Mám za to, že za to hodně může dehydratace. Lidé dost podceňují pitný režim (co se týká obyčejné vody, pochopitelně). Organismus je pak rychleji vyčerpaný, lidé jsou daleko víc podráždění, hádaví, ale i unavení – hrozí kolapsový stav. Těžká jídla zatěžují a zpomalují trávení. Chce to umět zpomalit a nepřepínat se. 🙂

Funna

taky…holt nejsme zvyklý jižní národ… .-)

Pájo

Pozoruji to také a čekám na každý déšť (a ochlazení), jak domorodec nad vyprahlým polčkem se zaschlou úrodou.

venkovan

Pozoruji, ale musím na sluníčku a ve vedrech se pohybovat a někdy i s trochu těžším nákladem. Takže přijedu domu a nic neudělám – jen se flákám na webech místo abych dělal to co musím a potřebuji pro projekty a další práci.
Pitný režim – raději ho popisovat nebudu. Ale pokud druhý den na tričku či košili nemáme mapy bílé soli, tak to považujeme za odfláknutý den.