ReHu

Také to tak cítíte? Moc mi jsou sympatické otázky Dmitrije, jak poznává češtinu 🙂.

M
Doplňuji:
Jen mi to připomíná, jak krásný a bohatý je čeština jazyk. A mnohdy mi je smutno, když zde občas čtu ty výtvory.

Nejlepší odpověď
anonym

Je to sympatické.Zajímalo by mě,kam na ty bonbónky chodí.

Další odpovědi
vagra

ReHu-souhlasím s Vámi.
Je to zajímavý způsob poznávání češtiny.Proč ne.Bylo by dobré,aby jsme obdobné nadšení,pro poznání své matěřštiny,měli i my.
A úvahy o tom,že není cizinec?.
To přece nevadí,byť by to byla pravda.

annas

Mě zajímalo už dávno, kde se Dimitrij s výrazy setkává. Čerpá nejvíc z Neviditelného psa a z diskuze v Novinkách.

Bumbes

Dmitrij je lovec rarit a zvláštností českého jazyka. Někdy se až divím s čím vším se tu objeví.

quentos

jj ;{)> leckdy až koukám, na co všechno v rámci jazyka nepřijde ;{))>

Miroslavst

Ano, líbí se mi to a pokud mohu, pomůžu. Připadá mi, že Dimitrij prochází na netu vše možné, čte různé články a když narazí na slovo, kterému nerozumí, zeptá se.
Je lepší se zeptat, než dělat jako že tomu rozumí a přitom nic nevědět.
Divím se (nyní už ne, ale dřív), že se zde našli tací, kteří mu „nadávali“, kde to bere apod.

panenka

Ano taky jsou mi sympatické jeho otázky už se zde psalo že nepochází odsud a tak si sem dává tyto otázky na které je určitě rád že je mu vždy zodpovězeno.

Dmitrij

Dobrý den. ReHu,děkuji Vám za pozornost vůči mé skromné persóně. Chci hned rozčarovat přívržence spikleneckých teorií: logika je dost jednoduchá – studuji češtinu ani ne rok a jsem z Ázebájdžánu, bývalé sovětské republiky, nikoliv Čech, který je zde jenom proto, aby si z vás vystřeloval. Miroslavst trefil do černého – snažím se číst co nejvíc, a to nejen na netu,a když narážím na nespisovná slova, nemám jiného východiska, než položit otázku zde – žádné slovníky tato slova neuvádí. Chtěl bych poděkovat lidem, kteří mi pomáhají, za jejich pomoc – jste má poslední naděje :). Blahopřeji všem ke Dni Cyrila a Metoděje!

9 řemesel

Je mi to líto, ale mám velké pochybnosti.Dost věcí nemá logiku.
Doplňuji:
mj. se ptá na slovo , které vzápětí o pár bodů níže správně použije, atd.