Rokio

Také si myslíte, že pan Madsen by neměl být odsouzen na doživotí?

Zde je odkaz na článek: https://magazin­.aktualne.cz/kul­tura/film/mys­lel-ze-mu-vrazda-projde-film-madsen-kim-wall-hbo-recenze/r~7753ac0­0f84c11ec8d680cc47ab5f12­2/?utm_source=me­diafed&utm_me­dium=rss&utm_cam­paign=mediafed
zdroj: magazin.aktualne.cz

Samozřejmě neschvaluji, co udělal. Spáchal strašnou věc. Podle mě by ale i psychopatický vrah měl mít naději, že ho jednou z vězení pustí a vrátí se mezi slušnou společnost.

Tento inženýr by zase mohl realizovat své nápady ohledně ponorek a mohl by toho dost vymyslet.

Odpovědi
Ametyst

Má dostat doživotí. Proč se neustále zabýváme rozpoložením vraha, a pro oběti a jejich rodiny není slitování? Když zabil jednou (ale co my víme), zabije kdykoliv.

Drap

Určitě nemyslím-

Filip84

Na to nedokážu odpovědět, já ho nesoudil a neznám až tak dopodrobna dánský právní řád (i když o něm něco vím, ale je toho prostě málo).

Obecně vzato doživotí se nerovná, že budeš do smrti sedět v Lageru. Ty můžeš žádat o podmínečné propuštění, podmínkou je, že jsi se napravil.

Musel bych ho vidět, číst spis (dánsky neumím), hlavně posudky psychiatrů a psychologů, je-li resocialisace mož­ná.

Ale když mu dal dánský soud doživotí, tak si ho zasloužil, Sicher, to není kangaroo court někde v Ugandě.

On by, sice, mohl, theoreticky, realisovat nějaké nápady kolem ponorek, theoreticky jistě, theoreticky na Tebe může vyskočit zítra z křoví šavlozubý tygr. Prakticky je mnohem, mnohem pravděpodobnější, že by realisoval nápady, jak připravit další babu o život.