Také si myslíte,že?

„nejhorší jsou trpaslíci“?
Mělo by to být oprávněné tvrzení – řekl to přece Děd Vševěd.

Nejlepší odpověď
anonym

neříká se co je malé to je milé?

Další odpovědi
led

Je to fáma. Vymysleli to vysokí ľudia zo závisti, lebo trpaslíci boli pohyblivejší a oni ich preto nemohli chytiť.
Všimnite si v rozprávkach obor=pomalý

Bumbes

„Nejhorší jsou trpaslíci … ty potvory Vám vlezou všude“,
http://eldar.cz/cim­rman/dsk.htm

Není nad klasiku Cimrmanologů

annas

Jára Cimrman – nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude. Brála bych to symbolicky.
Jsou nám po kolena, protože výš nedosáhnou. Jde o jedince, kteří se ale všude dostanou, budou nám lichotit, jak nás potřebují. Když je pozvedeme, vyšplhají se po nás nahoru, ale potom už nás nepotřebují, takže nás potopí mnohem hlouběji… Neradno si s nimi něco začínat.

Trpasličí strany – když se spojí…