kurec

Také se více bojíte mluvit anglicky jak česky?

Zde nejde o to, jak dobře umím anglicky nebo česky, ať klidně umím říct cokoliv anglick,y tak mi je vždycky blbé říkat něco anglicky, i když to moc dobře vím, co říkám.

Odpovědi
Nuk nuk

Není, angličtinu ovládám, řekněme, ne perfektně ale dobře. Nedělá mi problém domluvit se.
Ale vím, o co Vám jde, protože znám dost lidí, kteří umí anglicky (nebo i jiný jazyk) velice dobře, ale nepromluví. Já ten problém nemám, byla jsem nucena sama sebou i okolnostmi ho odbourat. Hodně Čechů ale trpí pocitem, že když nebudou mluvit naprosto dokonale, že raději mluvit nebudou, aby se neztrapnili. Přitom opak je pravdou, lepší je promluvit třeba chybně, ale nějak se domluvit, než dělat hlupáka, který neumí ani zabučet. Většina cizinců ani nemusí být mít angličtinu jako první jazyk (stejně jako Vy) a i ti, kteří jsou např. z UK nebo USA, jsou zvyklí, že celý svět sice jejich jazyk umí, ale neočekávají, že mluví perfektně. Mají většinou snahu se domluvit i s úplným začátečníkem.

yuko

Az kdyz nebudete mit jinou moznost, jak se domluvit, tak Vam to uz ani nebude pripadat blbe. Kdyz mate kolem sebe lidi y celeho sveta a jen Vy umite cesky.