talka

Také se stydíte?

Necelych 5 procent Cechu se stydi za nakupy ve slevach – možná, že by se mohli stydět za leccos jiného!!!

Nejlepší odpověď
anonym

Nestydím, proč?
Na druhou stranu nejdu do obchodu v předtuše nějaké slevy a už vůbec nezkoumám propagační letáky s akcemi.
Kupuju to, co chci – a pokud je to zrovna zlevněno, tím lépe.

Další odpovědi
ten který je

Já se stydím že nějaké nákupy jsou pro mne spíše trápením.:-)

setapouch

Ne. Nejdu sice programově po slevách (můj čas je vzácný a drahý na to, abych jím plýtval na cesty za slevami), ale když jdu kolem něčeho zlevněného, co bych za pár dní kupoval tak jako tak, vezmu to. Uvědomuju si, že sleva není milodar a obchodník na ní vždycky vydělá, takže nevidím důvod se stydět.

Výjimkou jsou dražší věci, např. naposledy stan. Kvůli němu a až sedmdesátipro­centním slevám jsem jel přes celou Prahu na výstavu stanů, abych na místě zjistil, že je o cca šedesát procent DRAŽŠÍ, než v akci v mallu. Takže půldenní lítání mi ušetřilo asi dva tisíce (kdybych neznal přibližnou cenu a na místě ještě nekouknul na Net). A na to jsme naopak pyšný, že jsem se provozovatelem výstavy nenechal obelhat a podvést.

huxa

Na slevu nijak nehledím, akorát u zábavy a věcí, které ihned nepotřebuji-přidám si je do košíku a nastavím hlídání, které mne následně upozorní, když je na daný předmět sleva, poté jej koupím za zlomek ceny původní. Třeba hry takto kupuji na steamu, kde jsou obvyklé 75–90% a to se už vyplatí.

dudu

Obecně platí, že solidní obchodník používá cca 30-ti procentní obchodní rozpětí.. Většina zahraničních řetězců se však nechová seriozně a na našem trhu si bez skurpulí a s vědomím, že zdejší zákazníci nemají zastání, u řady produktů účtuje marži překračující až sto procent /např. u tvarohu a řady mléčných výrobků/. Umožňuje to především naprostá pasivita a impotence našich politiků. V opačném případě by tržní ceny byly nižší v průměru o 20%., tedy jinak řečeno na správné úrovni se ceny zboží pohybují teprve ve slevových akcích. Takže nejsou to zákazníci kdo by se měl stydět!!

MK44

Ne, nestydím. Asi proto je těch pět procent necelých 🙂

Především proto, že mě zajímá cena, mj., jako taková a nikoli, zda je označená jako sleva. Už jste si někdy všimla, že se u nějakého zboží objevila cedulka „sleva“, ale cena zůstala stejná jako včera? Já ano. Někde takové cedulky visí permanentně.

Pokud prodejce dá do slevy potraviny, které ještě dlouho nebudou prošlé, asi si spočítal, že se mu vyplatí i za „sníženou“ cenu zboží prodat a na uvolněné místo navézt další (Což je dostatečně vysvětleno v odpovědi kolegy Dudu.).

Navíc ceny jsou různé u různých prodejců. Co je v kšeftě na hlavní třídě jako slevová cena, je v kšeftě za rohem cena běžná. Když jdu kolem obchodu A, kde to, co chci, stojí 100 Kč, a pak dojdu k obchodu B, kde totéž stojí 90 Kč, taky se přece nebudu stydět koupit to v obchodě B. Nebo bych se stydět měl a měl bych se vrátit do obchodu A a koupit to tam?

Nevíteto?

Ani náhodou, to je ale blbost… 🙂

lota

Odpověď na to, zda se stydím, je ano. Na to, zda se stydím nakupovat ve slevách, je ne.