suaeda

Také přeposíláte přátelům přílohy do mailu, které jste dostali od někoho jiného?

E-mailová pošta se za poslední léta rozběhla na plné obrátky. Je rychlá, pohodlná a dostupná všem. Postupně nám vytlačila fax a prakticky běžnou korespondenci.
Samozřejmě, to by jsme nebyli my lidé, aby jsme tento šikovný internetový produkt také nevyužili i pro pobavení své a svých přátel.
<pokud zde byla podobná anketa již zadána, tak se předem omlouvám. Zatím jsem ji nenašel>
Doplňuji:
Odpovím také: někdy posílám.
Pokud jde o zajímavou, nebo naopak vtipnou přílohu tak ji pošlu několika dobrým přátelům. Jinak děkuji všem, kdo se ankety zúčastnili.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

někdy

Pokud něčím osloví mne, tak vybírám ty své známé, u kterých předpokládám, že by je mohly pobavit také. Hodně cenzuruji. Zlobí mne, že od některých lidí dostanu nějaký soubor po páté a že jim to nepřipadá hloupé.

Další odpovědi
anonym

ne

Doplňuji:
Nevím kterým lidem bych e-maily a přílohy přeposílala, ale ani kdybych je měla komu poslat, tak bych je neposílala.

Drap

někdy

Pokud jsou zajímavé nebo se mi líbí tak ano. Některé hned mažu.

quentos

někdy

Je-li příloha hezká, k zasmání či zamyšlení, tak ano… je-li to p**ovina, tak většinou nikoli

terry

někdy

Doplňuji:
Někdy dostanu svůj.přeposlaný mail. Jěště ten den nebo druhý den.
Lidi často přeposílají vše bez rozmyslu.

aramah

ne

Michale jaképak ne,mám od tebe x e-mailů
I od dalších zde uživatelů......
Já je dál neposílám :)

anonym

někdy

Přímo v této podobě sice otázka nebyla, ale řetězové maily se tu řešily.
Varianta „někdy“ je velice široká, od 1 – pár stovek.
Sám přeposílám velmi sporadicky, neboť většina je na úrovni spamů a hoaxů.
Pokud, tak jen určité a vybraným adresátům, kteří je v případě nesouhlasu mohou odmítnout..
Daleko horší je jev, že pochybné, rok staré přílohy z těchto spamů sem vkládají jistí uživatelé notoricky (i několikrát týdně), ač je všichni už dostali i vícenásobně a tady se nedá bránit, protože vkladatel si osobuje vlastní měřítka na vhodnost a korektnost.
A samostatná kapitola je přeposílání zcela privátních mailů s osobním obsahem oběžníkově, namísto někdejšího šíření klepů a pomluv, s vytrženým nebo zkresleným obsahem a hanlivým komentářem.
(Jisté uživatelky se tu dokonce tím i v diskuzích chlubí, či vyhrožují. Nejedná se o vnitřní poštu, ale o chráněné mailové adresy).

Michal Kole

ne

fablen

ne

Doplňuji:
pokud se to netýká nějakých pracovních záležitostí nebo je to něco, co si druhý vyžádal

Elk

ne

Doplňuji:
Muselo by to být něco moc důležitého, ale mám zkušenost, kdy mi kámoš posílal až 20 mailů s odkazama, tak jsem ho musel zablokovat. Byli to samé kraviny a věci, které si můžu najít sám a tudíž nechci obtěžovat i já.

manon

někdy

Doplňuji:
Když je to něco opravdu zajímavého nebo veselého, pošlu těm, o kterých si myslím, že je může zajímat právě toto nebo jim to zvedne náladu.
Okamžitě ovšem přerušuji takové ty „řetězy“ s výzvou pošli 5-ti, 10-ti či kolika přátelům a zítra se Ti stane něco úžasného, vyhraješ, splní se Ti přání… a když to neuděláš, stane se Ti opak. Riskuji, co? :)

Majnkraftik

někdy

Poklička

někdy

Bublinnka

někdy

J.Chan

někdy