Avatar uživatele
hapiky

Také nemáte rádi nic neříkající oznamovací věty typu: Dopadlo to tak, jak to dopadlo, apod.?

Volby dopadly tak, jak dopadly.
Kurz koruny je takový, jaký je.
Poslanci hlasovali tak, jak hlasovali.
Politici se chovají tak, jak se chovají.
Udělal to, co udělal atd…
Předpokládá snad onen redaktor, novinář nebo politik, že mohou být posluchači informovanější než on sám?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 1682 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Nevadí mi.
Nepovažuji je za „nicneříkající“, většinou konstatují skutečnost.

Ovšem od novinářů bych čekala vyšší kvalitu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nejsou to zrovna obratné a zvukomalebné věty, ale nevadí mi. Vadí mi spousta jiných zhovadilostí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Tyhle věty oznamovací mi nevadí, lze je ignorovat. Ono se to i předpokládá. Horší je to s otázkami, např: „Tak japak?“ Na ně se očekává odpověď. Kdysi vedl obdobný rozhovor s kýmsi Holzman a to jsem se opravdu pobavil. Stálo by za to vyhledat ho někde v archivu a dát sem odkaz, ale nemám na to dneska sílu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Ně kdy ani lépe odpovědět nejde.
Víc mi vadí, když někdo píše, že politici hlasovaly

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Prostě vata, no. V mluveném projevu běžné (obvykle slouží k získání času na promyšlení a k následné odpovědi), v psaném by se ale vyskytovat neměly. Ono také jak u koho je to překousnutelné, lidí kteří se „živí slovem“ by měli mít LEPŠÍ skill, než ostatní, přesně jak píše ivzez.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

No, nic se nedozvíme, stejně jako odpovědi na otázku: Je to tak nebo tak? a odpověď zní: Je to tak nebo tak. Ale proč, čím je to způsobeno, proč tomu tak je apod. se nám tají. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tyto věty máme rádi tak, jak je máme rádi my.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek