Avatar uživatele
Phereniké

Také nemáte rádi, když se musíte chytit madla v prostředcích městské hromadné dopravy?

Já to nesnáším – ulepené madlo v tramvaji nebo v metru, nikdo ho nikdy nevyčistí a dotknout se ho s vědomím, že se ho dotýkalo tisíce lidí přede mnou, o jejichž čistotě rukou můžeme jen pochybovat (však to znáte), je pro mě horor. Cítíte to samé, nebo nad tím moc nepřemýšlíte? Snažíte se chytání madel v MHD nějakým způsobem vyhnout?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2 před 3856 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Tak nad tímhle jsem nikdy nepřemýšlel.Když už jsem byl ve městě a cestoval městskou dopravou, tak jsem byl rád, že se držím a nespadnu.
Tím, že dneska každý kouká co je kde špinavého a štítí se toho, tak je více alergií.Za minulého režimu nebylo tolik alergií, protože trocha špíny nikomu nevadila a také člověk tím získával i imunitu vůči bakteriím.
Když jsem jezdil s fabrikou na brigádu na brambory, tam tohle nikdo neřešil.Jezeďáci přivezli svačinu, každý měl ruce špinavé od hlíny, tak se zkrátka opucovaly o kalhoty a jedlo se se špinavýma rukama.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
arygnoc

všetky predmety, ktorých sa dotýkate, už niekto v ruke držal.
a to napr. i včítane vákuovo balených potravín.

proste sa tomu nevyhnete.

v extrémnych prípadoch sa hovorí o fóbii:

mysofóbia
● chorobný strach zo špiny, nákazy, znečistenia.

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=my­sof%C3%B3bia

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Kamarádka si ani nesedá v MHD,protože bůhví kdo na sedadle seděl před ní nebo kdo si tam položil tašku.Do kontejneru si nosí ubrousek,aby se náhodou neušpinila,ale kolik lidí šáhne na tlačítko výtahu,na madlo nákupního vozíku,na vchodové dveře,zvonky.­....kdo všechno bez rukavic ochytá pečivo než si vybere…to by se jeden zbláznil,kdyby si tohle všechno měl hlídat.Pan Monk byl se svými fobiemi roztomilý,ale v reálu by asi hodně štval…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

To máš jedno,stejně se bezmyšlenkovi­tě,aniž si to uvědomíš,dotkneš někde něčeho jiného.Hlavně si pak nezapomeň umýt ruce mýdlem a pod teplou tekoucí vodou!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

pořád lepší chytit se a dostat žloutenku než nechytit se a narazit si nos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Melkor

No tak si vem rukavice nebo se nedrž, ale pokud ti nevadí dotýkat se peněz (které jsou kolikrát mnohem ošahanější) tak by sis měla zvyknout i na tohle. Popřípadě zajdi k doktorovi, pokud máš fóbii ze špíny můžeš na to dostat i invalidní důchod :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klob1

jednoduše nejezdit dopravou a jezdit vlastní dopravou..nebo si vzít rukavice jako jsou u benzínky,nebo chirurgické..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

to mě ani tak nevadí já se psíš o ně mlátím do hlavy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek