hapiky

Také máte zhruba 10 věcí, kterých v životě budete nejvíc litovat?

https://zena.ak­tualne.cz/rodi­na/10-veci-kterych-v-zivote-budete-nejvic-litovat/r~i:ar­ticle:805034/

Nejlepší odpověď
annas

Je zbytečné litovat toho, co jsem udělala, ale spíš toho, co jsem mohla udělat., ale neudělala. Mohla jsem víc cestovat.

Říkám si, mělo to tak být.

Jenže hypotetické, kdybych se pokusila o uskutečnění jistého plánu a povedlo se, možná jsem nemusela litovat.

Přece život také žijeme napoprvé pokud chceme něco zopakovat, nikdy to nebude totéž. Protože každý den je dnes a je jiný … Jen snad snít …

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že by se jich našlo i víc, ale co už? Naučil jsem se žít s tím, co mám na hrbu a mlátit hlavou do zdi kvůli tomu nebudu.

Ametyst

Nejsložitější mezilidské vztahy jsou v rodině, a když to neklape, tak to neklape. Na to musí být přece dva, a nemá cenu čekat na zázrak. Nevracím se k tomu, co bylo. Spíše mě zajímá, co bylo dobře.

da ny

Ne.
Mám to jinak. Když jsem dostala pohlavek v podobě vážné nemoci, musela jsem se z pudu sebezáchovy, postavit ke svému životu jinak. Udělat čáry, odpustit (i sobě). Přestat řešit „neřešitelné“. Radovat se z každého dne. Mám střechu nad hlavou (cizí), postel, co jíst, mám co na sebe) Mám své blízké, přátele, kamarády.
Nelituji ničeho ve svém životě. Cesty jsem volila sama. I zdraví jsem si musela napravit sama .D
Jediné. co mne mrzí, ale patří k životu, je to, že mne opouštějí mí blízcí. Čas na pomoc a potěšení s rodiči, jsem vždy měla. Nemám čeho litovat. a bylo by to k ničemu…… :)))

orwell

Nepočítal jsem je, ale není důležité litovat, nýbrž poučit se! Ona všechna ta pravidla a doporučení pro život jsou hezká, ale jak známo, z každého pravidla existují výjimky, které zase potvrzují to pravidlo. Já jsem se pokusil ke každému z těch několika pravidel, uvedených na konci článku (viz odkaz pod otázkou), připojit krátký dovětek, který charakterizuje můj osobní pohled na život po těch „pár“ desítkách let odžitých zde na této planetě, jako člen lidské smečky. Takže:

Žij život, jako by každý den byl tvůj poslední
a zruš důchodové připojištění.

Miluj bez podmínek,
pokud se tím bude řídit i protějšek.

Nepal za sebou mosty,
když neustupuješ před nepřítelem.

Slušnost nic nestojí,
pokud ti neslušný nevyrazí zuby.

V každém je kousek dobra, jen ho najít,
ale hledej jehlu v kupce sena.

Nejlepší věci v životě jsou zadarmo,
zejména když je čorchneš.

Na konci každého tunelu je světlo,
i toho, kde hoří cisterna.

Čas zhojí všechny rány,
až exneš.

zjentek

Ptáš se na život v budoucím čase? To néé, žiji už dnes. Ale po životě jich litovat budu a možná je jich i více, než deset. Za některé mohu, ovšem za většinu nejsem zodpovědný.

paul1

Nějaké se najdou, ale není to nic světoborného, co bych nějak velmi litoval. Prostě – to je život.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.