Avatar uživatele
Altair-AC

Také rádi čicháte ke starým knihám?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1, Henry1660, aliendrone před 1700 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mám ráda vůni nových knih, vůni papíru, možná i barvy, lepidla. Je to jakýsi symbol novoty, krásných čistých listů.

Staré knihy – záleží na tom, kdo knihy četl a jak s nimi zacházel. Často mají zašpiněné listy, jsou cítit zatuchlinou, potrhaný přebal,. někdy objevím i starou jízdenku, plesnivé kolečko salámu atd. To se mně moc nelíbí.

Proto k těmto přímo přímo nečichám, ale všechno to ve mně vyvolává pocit i ošklivosti.

Pokud mají staré knihy třeba jen zažloutlé, ale jinak čisté listy. jejich pach mě víc vtáhne do děje. Tuto vůni vnímám … , ale nos do nich „nestrkám“.

Ale kniha zůstává knihou, pokud listy nepoškodí „knihomoll“.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Ani moc ne, ale vždycky mi to připomene atmosféru jedné pražské ctihodné a starobylé knihovny, kde jsem hledal podklady pro rešerši. Taková nostalgie.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Ne. Mnohem víc mi voní kůže – pokud není stará/cítit zatuchlinou. Také mám rád „vůni strojů“. Některých. Hovnocuc zrovna nemusím. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

U mne je rozhodujícím smyslem zrak. A čichám k potravinám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Přiznám se, že ne. Mám ráda vůni nových knih. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

Nečichám, ale tu vůní mám rád, připomíná mi to nádherné momenty v dětství strávené na chatě, mnohem radši mám vůní zatuchlého dřeva

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Byl jeden mnich a ten měl plno knih…
Knihovna v jeho doupěti měla zvláštní pach. Je to vůně tajemnosti záhad a dálav, vůně znalostí neznámeho, vůně lásky a nenávisti, je to vůně života a smrti..
Já ty staré knihy, když zbavím je prachu nezájmu, nečichám, já je čtu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek