nyjono

Také jste zaregistrovali zvyšující se počet řidiček – žen?

Před několika lety jich jezdilo výrazně méně.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nijak zvlášť to nesleduju, ale je to pravděpodobné. Mnoho rodin si už opatřilo druhé auto, takže více jezdí i ženy.

Další odpovědi
paul1

Když mne poprvé pustili k sestře do Švýcar v roku 1985, tak mne doslova šokovalo množství žen, které řídili auto. Jen sem tam se objevil nějaký muž. U nás to v té době bylo skoro přesně naopak

Drap

Počet řidiček se zvyšuje každoročně už posledních 30 let

aliendrone

Ne. To co pozorněji sleduji jsou degešsky jezdící řidiči/ky (především ti s mobilem u ucha, či ty, které zpětné zrcátko za jízdy mají jako kosmetické), i když zahanbeně přiznávám, že pokud vidím nějakou babiznu (pěkný kus), tak mne to DOOPRAVDY rozptyluje. Čímž chci řící, že chápu boj proti reklamám s (polo)svlečenými babuchen na billboardech u silnic. ;) :D

zjentek

Tohle je jedna ze závěrečných fází soužití muže a ženy- nakonec člověka vystrnadí i z vlastního vozu!

Aliene, u nás na planetě to chodí následovně: v rámci prevence nehodovosti jsme tady na Zemi za jízdy ZANEPRÁZDNĚNI sledováním vozidel a hlavně jejich pohybu, takže NEČUMÍME JAKO MIMOZEMŠŤAN skrze kokpity po jejich osádce a neohrožujeme tak jak život svůj, tak i životy jiných!

mosoj

To nevím, ale zaregistroval jsem zvyšující se počet agresivních, bezohledných řidičů a potenciálních sebevrahů či vrahů!

anonym

možná je za tím tendence lidí stěhovat se do kvalitnějšího životního prostředí dál mimo město, a to z důvodu vysokých cen bydlení v nejbližším okolí i tak daleko že jediný způsob jak se pohybovat s rozumnou časovou náročností po obchodech a kulturních akcích je už pouze a jen vlastní auto, v rodině tedy typicky auta dvě což nutně obnáší i zapojit do silničního provozu manželku přes veškeré obavy a zkušenosti z toho jak málo se na silnicích dodržují i ty nejzákladnější předpisy.

Dokud se lidé spokojili s bydlením v králíkárně uprostřed velkoměsta stačilo když taxikáře dělala hlava rodiny a ostatní jezdili mhd nebo na kole 🙂. Lidi už ale chtějí víc než tu králíkárnu i za cenu toho že budou všichni dojíždět za prací, obchody i kulturou.

aliendrone

zjentek>>> Co nadělám, jsem prostě alien, no. Když vidím pěkné maso (mňam), tak si zkrátka nemohu pomoci. ;) :D :D