huxa

Také jste se někdy otrávili methylem?

Doplňuji:
ocko-jen je docela k pobavení, že ve zprávách metanol zaměňují s methylenem a mnoho lidí tomu také už začalo říkat methylen…

Nejlepší odpověď
Drap

Ti , co se otrávili, tak sem už nechodí

Další odpovědi
anonym

Jasně, moje klávesnice umí Brailovo písmo.

anonym

Ne, nepodařilo se, ale budu zkoušet dál …
Doplňuji:
A Češi již vymysleli vtip, že se bude konat charitativní koncert pro lidi, kteří přežili otravy methylalkoholem a jako hlavní účinkující vystoupí Bílá – Hůlka.

hanulka11

píšu ti ze záhrobí

Protiva

Jo, ale vždy mě zachránil protijed. Vždy si pro jistotu dávám čistý alkohol.

RyuzakiKate

Pozor, methyl (-CH3) a methylalkohol/met­hanol (CH3-OH) jsou úplně jiné prvky! :)

anonym

Pěkně morbidní přístup, když to dáváš do Zábavy.
(Nebo snad latentní sadismus? A ještě ke všemu ani nevíš, že šlo o metanol.
A pak se ještě čílíš, když ti admini smaže koniny.)
V odkazu ve zdroji máš speciálně pro tebe pikantérii, kdy 1. otrava u nás byla v r. 1945, kdy v ústecké chemičce osvobozující a drancující sovětští vojáci chlastali metanol z cisterny, otrávili se a 7 jich zemřelo.
(Prý je započítali do válečných obětí a v r. 68 politruci překroutili jako zákeřné sabotáže české kontrarevoluce).

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Me­tanolov%C3%A9_o­travy_roku_2012_v_%C­4%8Cesku

rtepp

Asi jo, právě přestávám vidět.

venkovan

Conřešíš za problémy. Vem náplň do ostřikovačů, přelij ji přes chleba dej si několik panáků. Když se povede, za týden si dáš další, když ne, ani neuvidíš kolik lidem budeš scházet.. Jen ta vůně není po švestkách.