mosoj

Také jste počítali a také jste ušetřili v lékárně ?

V minulém roce se platilo 30 Kč za každou položku na receptu.
Pokud byl na lék doplatek, těchto 30 Kč se odečítalo od tohoto doplatku.
Příklad :
Na receptu dvě položky s doplatkem á 60 Kč.
Platíte doplatek 60–30 = 30 × 2
= celkem doplatek 60 Kč

  • 2 × 30 Kč = 60 Kč za dvě položky

Celkem platíte 120 Kč !!!

Od nového roku se platí 30 Kč za recept ale těch 30 Kč se neodečítá od doplatku.
V uvedeném případě platíte:
2 × 60 doplatek

  • 30 Kč recept

Celkem zaplatíte 150 Kč

Hádejte kdo vydělal a kdo to zaplatil ! Podle vlády prý pacient !!!

Už se nedivím že jim ty finance nehrají !
Doplňuji:
Kdo lže ten krade !

Nejlepší odpověď
zl@tk@

Samozřejmě, že pacient!!! Oni se vždycky domluví tak, aby jim to vyšlo. Vzpomínáte si jeden čas jak lékárníci v TV fňučeli, že se neuživí, musí lékárny zavírat atd. A teď se zeptám kolik lékáren ve vašem městě zavřeli?

Další odpovědi
www

Ano, počítal a dopadlo podle očekávání přesně jak píšeš. 😁
Všechny tyto kosmetické úpravy slouží k dalšímu okrádání lidí, což je jediné, co naše vlády nyní umí! Nakopat (víme kam) by potřebovaly ☹