huxa

Také jste někdy vymysleli/udělali „vylepšovák“, který vám usnadnil práci či zefektivnil? Řekli jste to nakonec šéfovi?

Zde je článek a dvou zajímavých mužích, jeden si najal číňany za 1/5 své mzdy a druhý si napsal script, který podával desetinásobné výkony než lidé, také jste byli někdo takto „vyčůraní“?
Doplňuji:
moc se omlouvám, zde jej přikládám http://www.ro­ot.cz/clanky/jak-nedelat-a-pritom-si-vydelat/

Nejlepší odpověď
www

Sice článek nevidím, ale tuším 😁.
Ne, vždy jsem odevzdával jen svoji práci a tam jsem si jistá vylepšení dokázal vymyslet. Samozřejmě, jak bylo tenkrát dobrým zvykem, zakrátko si je někdo přivlastnil a měl z mé práce výhody i prachy ☹. Budiž mu přáno!
Doplňuji:
OK, nyní článek vidím a pochopil jsem správně. V dnešní době to není nic mimořádného i v našich končinách, hlavně v oblasti IT. Znám i příklady z okolí a majitele firmy vůbec neznervózňuje skutečnost, že někdo tímto způsobem u něj pracuje. :-o

Další odpovědi
honza19hk

jednou jsempotřeboval udělat na stabě něco rychle ,tak jsem si rychle půjčil mnohem větší bagr než bych si na to měl czít. místo 20 tuny,60tunu. S tou jsem měl práci která by normálně trvala 3 hodiny hotovou za 2h.A ještě jsme to udělali jiným technologickým postupem než bylo napsáno v postupu. Ovšem šév by to věděl neměl.ale v podstatě to je jedno.práce byla hotová ,ještě dřív než měla,což by šéfovi nevadilo. Bylo to bagrování patek od haly. Patka 2.5m3 betonu s ičkem uprostřed) se měla odhrabat a vytáhnout,my jsme na to šli jednoduše,žádné odhrabávání.Do íčka autogenem díru a do toho hák s řetězem a to pověsit za lžici toho bgru. Ale proto jsem si vzal ten relativně velkej protože byl schopný tu patku takto vytáhnout ze země bez jakéhokoliv hrabání hlíny.

led

Vďaka lenivosti sa pokrok hýbe dopredu…
Tak by sa mohlo povedať na množstvo objavov, vynálezov a zlepšení zameraných na uľahčenie a zrýchlenie práce.
Každý človek, ktorý pri práci premýšľa, sa snaží vymyslieť nejaké zľahčenie – pozor, nie v zmysle podvod! – svojej práce…
príklad:
objav kolesa by bol len objav, ak by ho človek nezačal používať ako súčasť prepravného stroja (voz) na uľahčenie prepravy nákladu, neskôr i seba.
PS.
V náplní práce mám aj premýšľanie pri práci… :)