Avatar uživatele
Katusa

Také jsou u vás letos tak hladové sýkorky?

Vloni jsem sýkorkám sypala a vydrželo jim to vždy skoro týden, letos stejná dávka vydrží v krmítku necelý jeden den. To opravdu letos ptactvo tak strádalo a je vyhládlé?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? aramah, Bublinnka, iwrana, Damiana, briketka10, anonym před 4192 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Asi ano – vlezly mi i do strašidelné dýně na balkóně a ozobávají ji zevnitř. Asi myslí, že je to nějaké veselé krmítko.:-)
Ale jinak vypadají docela vypaseně, nezdá se, že by nějak zvlášť trpěly…Dobře, žes to připomněla, dám jim tam nějakou mlsku…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Sázím a nechávám před domem u plotu obří slunečnice právě pro ptáčky. Po tvém dotazu jsem se šla podívat a vyzobáno je cca stejně jako vloni. Takže předpokládám, že „problém“ bude asi jen ve vašem regionu, u nás na jihu Čech bída na ptáčky nepřišla.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Asi se ti jich tam sešlo více než v loňském roce. U nás jsou sýkorky v pohodě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

já tu krmítko mít nikde nemůžu je tu spoustu koček
a ty by na ně útočily, ale dám sousedovi směs
semínek, aby je krmil on má hezké na borovici ☺

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bublinnka

Řekla bych že ano, mám na balkóně popelník a každý den mám okolo popelníku vyházené čika. Prvně jsem si říkala, že to bylo větrem, ale pak přistihla jsem je přistihla při činu. Takže asi jsou velmi hladové :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
trujkk89

Musím uznat, že ano. Doplňujeme krmítko často. Taky mi přijde, že je jich letos nějak hodně a nedají pokoj. Tak jsme krmítka přesunuli na kraj zahrady a na dům instalovali plašiče ptáků. Nedalo se jinak, hodně jich létalo. Koupili jsme si plašiče z https://www.cas­krmeni.cz/eshop/pt­aci/plasice/ a jsme spokojení, menší ptactvo odradí letět blíže. Jsme rádi a oni se mohou v klidu nazobat z krmítka, které není přímo u domu.

Nový příspěvek