Katusa

Také jsou u vás letos tak hladové sýkorky?

Vloni jsem sýkorkám sypala a vydrželo jim to vždy skoro týden, letos stejná dávka vydrží v krmítku necelý jeden den. To opravdu letos ptactvo tak strádalo a je vyhládlé?

Nejlepší odpověď
Damiana

Asi ano – vlezly mi i do strašidelné dýně na balkóně a ozobávají ji zevnitř. Asi myslí, že je to nějaké veselé krmítko.:-)
Ale jinak vypadají docela vypaseně, nezdá se, že by nějak zvlášť trpěly…Dobře, žes to připomněla, dám jim tam nějakou mlsku…

Další odpovědi
anonym

Sázím a nechávám před domem u plotu obří slunečnice právě pro ptáčky. Po tvém dotazu jsem se šla podívat a vyzobáno je cca stejně jako vloni. Takže předpokládám, že „problém“ bude asi jen ve vašem regionu, u nás na jihu Čech bída na ptáčky nepřišla.

Drap

Asi se ti jich tam sešlo více než v loňském roce. U nás jsou sýkorky v pohodě.

briketka10

já tu krmítko mít nikde nemůžu je tu spoustu koček
a ty by na ně útočily, ale dám sousedovi směs
semínek, aby je krmil on má hezké na borovici ☺

Bublinnka

Řekla bych že ano, mám na balkóně popelník a každý den mám okolo popelníku vyházené čika. Prvně jsem si říkala, že to bylo větrem, ale pak přistihla jsem je přistihla při činu. Takže asi jsou velmi hladové :)

trujkk89

Musím uznat, že ano. Doplňujeme krmítko často. Taky mi přijde, že je jich letos nějak hodně a nedají pokoj. Tak jsme krmítka přesunuli na kraj zahrady a na dům instalovali plašiče ptáků. Nedalo se jinak, hodně jich létalo. Koupili jsme si plašiče z https://www.cas­krmeni.cz/eshop/pt­aci/plasice/ a jsme spokojení, menší ptactvo odradí letět blíže. Jsme rádi a oni se mohou v klidu nazobat z krmítka, které není přímo u domu.