barnajka

Tak v Lybii prý máme válku… ☹

Průůůůůůůůser… :-/////////
Doplňuji:
To já už teď čekám asi cokoliv…

PS: Tu L"Y"bii jsem napsala schválně – správnější je asi LIBYE. Měla to být taková nepovedená, rádobyvtipná reakce na dnešní debatu na toto téma. Hmm, nějak se mi ale už vtipkovat nechce… ☹
S kamarády bojujeme za teorii, že všichni lidi spolu DOKÁŽOU žít v klidu a míru – a teď taková podpásová ťafka.

Říká se, že každá generace zažije světovou válku. Myslela jsem, že ta moje to prolomí.

Možná, že ne… ☹

Odpovědi
led

To sa síce dalo čakať, Ale, že Svetový žandár nastrčí francúzského četníka, to som nečakala.
Asi len predsa chcú udržať Kadáfiho pri moci.

barnajka

Napsala jsem to blbě – ne, že každá generace zažije SVĚTOVOU válku, ale prostě nějakou válku… Už mi to nějak nepálí, tak blábolím :)

led

Skôr som sa tešila, že konečne bude generácia bez blízkej vojny. Vlastne história ľudstva je samé násilie. V celej historii nebol na Zemi rok bez vojny.
Blízka vojna = vojna s určitými dôsledkami pre nás.

SajmonModer

Myslíš, že se nás to nějak dotkne, jako ČR?

barnajka

Jak řekla led – po stránce ekonomické určitě. A jinak těžko říct. Vždyť třeba z války v Perským zálivu taky nebyla třetí světová…
Já jenom války nesnáším a mám z nich děs. A děsím se asi víc, než je nutný. Záleží, jak se to tam bude všechno vyvíjet – Kaddáfí se jen tak nevzdá a jestli bude potřeba, budou muset přijít na pomoc další země. Od čeho by jinak vznikalo NATO?! ČR má profesionální armádu, naši vojáci mají v zahraničí docela dobrou pověst..vsadím se, že jestli se to tam nevyřeší brzo, na nás taky dojde.
Ale říkám – po vojenské stránce to pro ČR nic znamenat nemusí, všechno jsou to ojenom moje spekulace, hypotézy a zbytečná panika. Zatím můžeš klidně spát, všechno je óká 🙂

led

Každá vojna, nech skončí akokoľvek, má svoje následky na svetovú politiku a ekonomiu.