mosoj

Příčinou je politický režim a úpadek společnosti. Nejsem tak slepý, abych neviděl že jsou problémy všude, nejen na železnici.

Další odpovědi
led

dovolím si najprv opraviť váš odkaz na stránku https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/499024-strojvedouci-je-nekdy-i-vlakvedouci-mechanik-a-uklizecka-v-jednom.html

zopár citátov z tohto odkazu:
"Právo oslovilo několik strojvedoucích různých dopravců a dalších lidí ze železnice. „Příčinou může být únava, problémy doma, nepozornost, ale také nejrůznější výluky na trati a zmatenost kolegů kvůli malé informovanosti o změnách,“ řekl strojvedoucí. Nebyl sám, kdo kritizoval informace k výlukám a rozkazům, podle nichž se při jízdě řídí. Často prý neodpovídají skutečnosti.

Špatná skladba směn, frustrace ze mzdy, bídný stav lokomotiv. Řešíme závady a to odvádí pozornost od řízení. A kumulace práce. Strojvedoucí je vlakvedoucím, mechanikem, výhybkářem a někdy uklízečkou v jednom,“ dodal další.

„Vinna je rychlovýchova a přetížení lidí. A za mě jednoznačně tlak, aby jezdili i lidé, kteří na to nemají,“

Jasné to je v tom, že vinníka treba hľadať v zlej práci nie tých preťažených „R“ pracovníkov ale v zlej práci riadiacich a ekonomických pracovníkov „A“ kategorie

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/499024-strojvedouci-je-nekdy-i-vlakvedouci-mechanik-a-uklizecka-v-jednom.html

Klaproth

Pravdu má mosoj. Můžou za to Zeman s Babišem.

nyjono

Stránka se opakovaně nenačítá … ale … pokud si promluvíš s někým od „dráhy“ tak ti to trochu osvětlí. Myslím, že to vůbec nemají jednoduché a v TV jsou to jen alibistické řeči.

Kryšpín

Já mám dojem chybí pár stovek fírů, nabrat zaučit Ukrajince, Moldavany, Poláky a.p. poté není třeba přesčasů

ivzez

Zkusím, jestli se podaří opravit odkaz:
https://www.no­vinky.cz/ekono­mika/499024-strojvedouci-je-nekdy-i-vlakvedouci-mechanik-a-uklizecka-v-jednom.html

led

funguje to

Kepler

Omlouvám se za ten nefunkční odkaz. Nechápu to.

led

Vážený Kepler pri kopírovaní ste zjavne nechtiac nezachytili tento koniec adresy: -uklizecka-v-jednom.html
doporučujem vám pri kopírovaní adries postup:
1 – vložiť kurzor do adresného riadku (kdekoľvek)
2 – pomocou klávesy „HOME“ sa dostanete na začiatok riadku
3 – podržte stlačený „SHIFT“ a stlačte „END“ takto zaručene označíte celú adresu sfarbí sa (modro)
4 – súčasným stlačením „CTRL_C“ uložíte skopírovaný odkaz do schránky
5 – CTRL_V vloží skopírovanú adresu do vášho príspevku. Ešte neodchádzajte…
6 – skontrolujte, či v adrese nie sú žiadne prázdne znaky (medzery) prípadne ich odstráňte. Internetová adresa nepozná medzery (prázdne znaky)
7 – Hotovo. Adresa je v poriadku, môžte potvrdiť.
Veľa šťastia s kopírovaním internetových a­dries

Mc Merkurion

… to je jen výmluva: bordel je všude, jen na dráze na kolečkách …

led

zjavne preto, že v mojej otázke „Majú pravdu? "Vlaky jezdí na červenou, bourají. Zrušte vládní slevy, investujte do bezpečí“ som písala práve o vine riadiacich pracovníkov za zlý stav železníc, bola nahlásená ako závadná a skrytá.

„Příspěvek: Majú pravdu? "Vlaky jezdí na červenou, bourají. Zrušte vládní slevy, investujte do bezpečí“
„Vlaky jezdí na červenou, bourají. Zrušte vládní slevy, investujte do bezpečí“ https://nazory­.aktualne.cz/
Myslíte, že majú pravdu, že za nehody na železnici sú zodpovedné „vládní slevy“? viď titulok „Vlaky jezdí na červenou, bourají.“ Ak vlaky jazdia na červenú, miesto na modrú, nie je to hrubé porušenie predpisov a bezpečnosti cestujúcich zo strany zamestnancov železnice? Ak sa povolí jazda vlakov na železničnom zvršku, ktorý nie je spôsobilý pre prevádzku vlakov nie je to hrubé porušenie bezpečnosti prepravovaných cestujúcich? Kto zodpovedá za bezpečnú prevádzku železníc,nie sú to v prvom rade zamestnanci železníc v riadiacích funkciách?
Podľa médií asi nie. Zodpovední sú tí školáci, dôchodci a invalidi, ktorí cestujú na „vládní slevy“.

PS.
Nebojte sa, aj na Slovensku sú tlčhubovia, ktorí sľubujú, že v prípade ich výhry vo voľbách zrušia všetky sociálne vládné zľavy v zmysle, „ak nemáš na cestovanie necestuj!“ Pripomína mi to známy citát: „Ak nemajú na chlieb, nech jedia koláče“ neprávom prisudzovaný Márii Antoinette.

dodatok k doterajším odpovediam: zjavne ste mnohí nepochopili otázku. Výkonní pracovníci železníc sú až na konci „potravinového reťazca“ ale pritom sú najviac naháňaní a kritizovaní. Skúste si pozrieť organizáciu železníc, koľko ľudí ovplyvňuje činnosť výkonných pracovníkov železníc. Podľa mňa hlavnú zodpovednosť za nedostaok náhradných dielov a nedostatočnú údržbu, za zmätky v organizácii dopravy a nehody sú zodpovední prevažne vrcholoví riadiaci „pracovníci“ železníc a politici, ktorí sa snažia uprednostniť svoje záujmy…
Z důvodu: Nelegální obsah, odkaz na nelegální obsah (porušující platné zákony).

led

V čom je môj názor nelegálny? Je tento odkaz https://nazory­.aktualne.cz/ko­mentare/vlaky-jezdi-na-cervenou-bouraji-zruste-vladni-slevy/r~99d66dc­63f4f11e9ad610cc47ab5f12­2/ odkazom na nelegálny obsah?
Alebo boli odpovede na moju otázku nelegálne?