badimira

tak poroč stejně všude potřebují souhlas zákoného zástupce? když notabene mohou v 15 letech sami splodit dítě?

Odpovědi
anonym

badimíro, řešíš tu zřejmě nějaký konkrétní problém. Než sem vkládat dotazy, které bez příslušného kontextu nevypovídají nic bližšího o položené otázce, nechtěla bys napsat něco bližšího o problému, který hodláš řešit?
Na Tvé otázky lze odpovědět totiž jedině tak, že takto jsou nastavené zákony a proto nemá smysl se stále dokola tázat PROČ? Prostě právě proto, že z hlediska zákona je to takto v pořádku.
Fyzicky schopni zplodit dítě jsou sice i nezletilí (čili ti patnáctiletí – a mimochodem jsou i mladší), ve skutečnosti ale zodpovědnost za takové nezletilce i za jejich případného potomka zůstává stejně na rodičích. Ti jediní jsou také oprávněni za své nezletilé děti udělovat případný souhlas za to, co je třeba odsouhlasit.

ReHu

Notabene, dítě lze klidně počít i dříve, než v těch 15.
To nevíš?