zjentek

Tak počkat, něco mi utíká? o;

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/evropa/cla­nek/to-byly-nase-lampiony-priznaly-se-tri-nemky-kvuli-kterym-uhorely-opice-v-zoo-40308688?dop-ab-variant=100&seq-no=4&source=hp&dop_s­ource_zone_na­me=novinky.sznhp­.box&utm_source=www­.seznam.cz&ut­m_medium=z-boxiku&utm_cam­paign=null

Čtyři lampiony byly nalezeny u vyhořelého pavilónu v zoo, neshořely, čili od nich nejspíše nic nechytlo, tak se dá dedukovat, že pátý lampion tam ten pavilon asi zapálil. Protože ženy kdesi vypustily pět lampionů štěstí. Pět! Podle všeho jde o stejný lampiony, který později našli v tý zoo u vyhořelýho pavilonu. Ženy tvrdí, že podle vlastnoručních popisků se jedná o jejich lampionmy. Čtyři lampiony. Pátý musel požár způsobit a tudíž musel taky shořet. Možná se najdou nějaké nehořlavé prvky z něj.

Tak co jsem nepochopil? Něco mezi nebem a zemí? Tlak? Teplota? Rosný bod? Nadpřirozené síly?

Kategorie počasí, meteorologie, alternativní energie, zvířata, ptactvo, ochrana přírody, ostatní nevyzpytatelná příroda.

Co dělalo pět předešle VYPUŠTĚNÝCH lampiónů štěstí na stejném místě na zemi?

To jsem opravdu jediný, komu je tady divné, že min. čtyři z pěti vypuštěných lampiónů štěstí dopadly na TO SAMÝ MÍSTO na Zemi za běžných meteorologických, povětrnostních podmínek, na jaké jsou v dané lokalitě v damém časovém období běžně zvyklí? Anomálie jako zastavení času atp. se den den při letu lampiónků neděla.

Názor stručně teoreticky: „Pachatelky“, které se doznaly k vypuštění lampiönů, by měly vyhledat odborníka specialistu přes meteorologii či jinou fundovanou osobu z oboru počasí, další odborníky a právníka a soudit se s VÝROBCEM konkrétních lampiónů o vině či nevině, újmu a náklady za škody. Domnívám se, že pět z pěti spontánně vypuštěných lampiónů štěstí může dopadnout na stejné místo na Zemi s nulovou pravděpodobností, ovšem výjimku může tvořit případ, kde se bude jednat o TĚŽKÉ poškození výrobku při výrobě, tak těžké (zmetky), že při použití mohou všechny reagovat identickými procesy, dokonce i počasí navzdory.

Co si o tom myslíte? (Klidně se nebojte podělit s představivostí, na rozdíl od jiného uživatele, který od dob svého výskytu zde si „NETROUFÁ ODHADOVAT“.) (;

Odpovědi
aliendrone

Nevím co se ti nelíbí. Já jsem našel jedinou lokalizačmní zmínku v tebou odkazovaném článku, a to že byly nalezeny „u pavilonu“. Což podle mne NENÍ shodné místo, může dokonce znamenat značný rozptyl, podobně jako zpráva, že „Zjentek zmaštěný jak papír od bůčku byl nalezen v silničním příkopu u Prahy.“ ;) :)

Edison

Ten pátý to způsobit nemusel. Mohl, ale nemusel. To, že se nenašel nedokazuje vůbec nis. Jen je jisté, že z těch čtyřech to žádný nebyl.

zjentek

Aliene, to jako fakt, nebo se ti prostě nechce se rozepisovat? mně by to nevadilo, jen to napiš na rovinu! (;

Lokalizace čtyř lampionů štěstí v jedný zoo a okolí jedinýho jejího pavilonu je v tomto případě ZNAČNÝ ROZPTYL??? Nevím… pouštěl sis někdy v praxi takový lampionek, nejlépe dva zároveň? (;

aliendrone

zjentek>>> Já už viděl MNOHEM PODIVNĚJŠÍ věci. :)
Jak „je velké“ okolí? Jestli to našli kupříkladu v kruhu se středem „pavilon“ (sám o sobě o velikosti pár desítek metrů) a s poloměrem 500m, tak proč ne? Dejme tomu, že byly dobré podmínky, lampionky vyráběné jeden jako druhý se proletěly 2–3km…

Hele, dnes již není nic divného, že střela z kanónu ráže 155mm na vzdálenost 15km dopadne do kráteru po předchozí střele. Venkoncem podobnou věc (na kratší vzdálenost) zvládaly již kanóny za 2. světové. Prostě náhoda a vo-vo-votom to je. :)

Hele, jsou lidé, kteří i vyhrají v loterii s šancí 1:miliardám, co je na tom? ;)

Edison

Teď jsi to trefil. Není divné, že se jeden nenašel, ale že se čtyři našly na jednom místě. To mi přijde krajně nepravděpodobné.

zjentek

Nojo, tohle už bylo položený v podotázce včera a ne až dneska v doplnění. Chce to jen číst, číst hlouběji, ne jen mávnout rukou a napsat bulšit dle svýho a nic neřešit… však tupec zjentek bude vděčnej i za to. Že? To znám… Si to v klidu přečti znova a uvidíš, že jsem se ptal na totéž už včera a tohle se mně s tebou děje prakticky denně! Asi tě nabonzuju aliendronovi pro nedostatek prac. morálky. (;

Edison

Jsem to asi vod včerejška znova nevotvíral… Nejde o morálku, ale o honorář, kterej nedostávám, tak co.

zjentek

Edisne tak to je divný, že ty ženský, kterým patřily min. 4 „neškodný“ lampiony nalezený v tý zahradě, teď považují jednoznačně za pachatelky. Proč?

Edison

To já nevím… Nejsem vyšetřovatel, ani jsem u toho nebyl. Jen uvažuji logicky… Stejně, jako to, že když nelze dokázat existenci něčeho neznamená, že to něco neexistuje. Ono by to šlo totiž i otočit: Pokud byly 4 neškodný, lze z toho soudit, že pátý byl taky neškodný, jen nebyl nalezen. To, že nebyl nalezen neznamená, že neexistuje. A dokonce ani to, že by byl příčinou tehody.

Tím ovšem neříkám, že reálně nebyl. Jen se snažím být opatrný v unáhlených nepodložených soudech. Ono je to trochu jako u trestních soudů: Pokud existují sebemenší pochybnosti o vině (neexistuje 100% jistota o vině), nemůže být obžalovaný odsouzen. A takhle by se dalo pokračovat dál a dál.