Tak nám dochází helium.Navíc se nedá vyrobit.

To je docela prů…švih. Ono nám toho ale dochází víc,že? Například fakt,že dost těžko poručíme větru,dešti.
Taková obyčejná voda,ona díky mnoha souvislostem začíná nebejt,to by mohl být důvod pro příští Válku.Myslím.Co vy? Díváte se do budoucnosti s důvěrou?

Byl mi povědomý – ten nadpis,vzpomněl jsem si:„Tak nám zastřelili Ferdinanda“.
Doplňuji:
http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/209504-svetu-dochazi-helium-vyrobit-umele-ho-nelze.html

Nejlepší odpověď
annas

Války se vedly kvůli moci, území, ropě, plynu… Proč ne kvůli vodě, které je v některých oblastech nedostatek. Arktida – zdroj vody, ale ledovce se rozpouštějí, voda bude vzácnější. Zhoršující se přírodní prostředí, na jedné straně sucho, pouště, jinde záplavy. Vypouštění chemikálií, ubývání orné půdy, lesů, betonové silnice, devastace všeho kolem nás… Válka o trochu vody? Snad.
Raději nepřemýšlet. Určitě další generace nic dobrého nečeká. Za jak dlouho?

Pitnou vodou se moc plýtvá. Málokdo si to uvědomuje, u nás je jí přece dost!

Včera jsem vyslechla v rozhlase informaci, že několik obcí přišlo o zdroje pitné vody kvůli jejímu znečištění – pastva dobytka. Do podhorských oblastí se pitná voda dováží v cisternách.

Další odpovědi
mosoj

Tak už si vzducholoď nepostavím. Příroda to zreguluje sama.
On ale nejblíže je celosvětový nedostatek potravin. 2/3 nejúrodnější Číny pod vodou,
Pakistán jakbysmet v Rusku požáry a u nás se pro déšť nesklidí. OSN už vydala varování.
Strategické zásoby obilí jsou na nejnižší úrovni za posledních několik desetiletí.

Freony se neomezovaly kvůli oteplování ale kvůli stavu ozonu (ozonové díře). Zde to ale pomohlo.

Annas s tou vodou souhlasím. Plýtvání zavedlo pohodlí člověka, splachovací WC, automatické pračky a nyní myčky nádobí atd, atd.
Bez toho přeci žít nejde a není ani vůle.
Plýtvá se ale se vším!!!

kapka

Takže konec blbinek s héliem? Škoda. 🙂
http://www.you­tube.com/watch?v=tE-p4A5XKq4

Jinak máte pravdu, že se člověk nechová zrovna ekologicky a šetrně k přírodním zdrojům.
Nedostatek pitné vody je problémem v mnoha zemích…
S tou válkou nevím. Nepřemýšlím o tom, jestli bude válka, jestli bude, tak stejně nic nenadělám.

anonym

Priroda si dan vybere!Jsme nepoucitelny,po­hodlny a na „konec“ se nemysli,ale on existuje-tak jako zacatek.Pravda-pravdouci.

FOG

Oni tam ale psali,ze dochazi Helium a ne voda,coz je rozdil.Prestoze ten prvek je tam obsazeny a vznika samozrejme uplne jinak. Helium treba na Slunci.

anonym

Nám? Snad jim, ne?
Globální oteplování skončilo, o freonech se už nemluví, zajímá mě jaký to bude mít vliv na tvorbu nových zákonů.

pondělí

je to reklamní trik,aby se mohla cena vyšplhat na maximum a cené papíry dotčených společností stouply,
před třiceti lety byla řeč,že dochází ropa,její cena několikanásobně stoupla,čerpá se jí mnohem více,a neubývá