pusinka50

Tak když může mosoj, tak i já se přidám se svou troškou do mlýna

Z Prahy vyjíždí rychlík 80 km/hod do Bratislavy. z Bratislavy současně vyráží osobní vlak, který jede 70 km/hod na Prahu. Když se oba vlaky potkají, který z nich bude blíže k Bratislavě? Rychlík nebo osobák?

Nejlepší odpověď
cochee

Osobák, protože když se potkají lokomotivy obou vlaků, bude zadek vlaku z Bratislavy blíž Bratislavě než lokomotiva rychlíku (o celou délku osobního vlaku). 😛
Doplňuji:
Led, otázka je velmi jednoduchá, to množství faktorů je irelevantní, na odpověď nemají vůbec žádný vliv ;)

Další odpovědi
led

Táto otázka je veľmi komplikovaná.
Na celý problém pôsobí množstvo faktorov
Nejde len o stanovenú rýchlosť, veď ste zabudli počítať že na zrýchlenie a brzdenie rýchlik potrebuje iný čas než osobný vlak. A čo tak množstvo cestujúcich a náklady na prevádzku, údržbu, mzdy železničiarov. Záleží to od objektívnych príčin, prekážok na trati, poškodení zvršku koľají vinou…

Vidíte, že zdanlivo jednoduchý matematický príklad pre základné školy sa tu mení na vážný celoštátny problém.
A vy to chcete len tak, „když může mosoj, tak i já“? A viete vy, kdo je to mosoj? Nie? Ani ja nie. Radšej to neskúšajme…
Dávajme radšej vlastné „nekopírované“ otázky.

led

ad cochee
prepáčte, ja viem, že je to jednoduchá otázka, ale neuznávam lenivosť pri vypracovaní školskej, či domácej úlohy. Vysvetliť princíp, ano, ale vypracovať úlohu, nie.
Zjavne ste si neuvedomili úsmev nad týmto, žiaľ, často opakovaným typom otázky. Každú matematuckú úlohu možno vysvetliť jednoduchým i zložitým spôsobom. Je úplne jedno, či sa to pýta školoupovinné dieťa, alebo matematický génius.
PS. ale jazyk máte pekný :))