Kazatel

Tak jste se tu dušovali, že účelově vylákat peníze od státu není nic špatného. Přišla řeč i na nemocenské. A výsledek?

https://www.no­vinky.cz/krimi/cla­nek/dceri-dal-vysoky-plat-aby-ziskala-velkou-nemocenskou-40304642

Jak je to jen možné, že u jednoho prokázaná účelovka za desítky milionů nevadí a na proti tomu opravdu nemocný člověk, který jen vyhověl liteře zákona, má problém?

Nejlepší odpověď
Edison

Vydyndat ze státu co jde a podvod jsou dvě různé věci. Asi jsi článek ani nečetl, když tvrdíš, že to nevadí, oproti tomu, že je stíhán pro podvod.

Další odpovědi
Ametyst

Doktor, co vystavil dívce neschopenku, pochopitelně nebyl svéprávný a vůbec za nic nemůže. 🙂 Jako vždycky. Dopustil se podvodu, mohl byt uplacen, ale jeho se to netýká?

Dochy

Podle článku dcera nemocná byla. Ale podle článku ji otec zaměstnal účelově a jen proto aby pobírala vysokou nemocenskou… Takže dopředu věděl, že jí zaplatí „pár korun“ za pár dní v práci a ona pak bude několik měsíců inkasovat od ČSSZ. to podvod je.

Edison

Je opravdu zvláštní, že maj lidi takovou schopnost dávat do souvislosti věci, které spolu vůbec nesovusejí a naopak vymýšlet si indicie, o kterých se vůbec nic ani nenazančuje.

Edison

Ametyste, a ty víš, s čím jakože marodila? Třeba opravdu marodila. O tom se v článku vůbec nepíše.

Kazatel

@Edison Co zase převracíš dotaz?
Tak pro snažší pochopení a paralelu:

Účelově převést majetek na děti abych měl nárok na 50 miliónovou dotaci, nevadí,
Účelově zaměstnat dceru ve vlastní firmě, aby měla v případě nemoci nárok na nemocenskou, vadí.

Co je na dotazu nejasného?

Edison

Nejasného? Nejasné je to, co jsi až teď upřesnil. nepochopení z naprosto dertivé většiny není problémem toho, kdo informaci přijímá, ale toho, kdo není schopen informaci správně formulovat. Pokud jsi měl na mysli konkrétní případ, nechápu, proč jsi to nenapsal rovnou. Takže problém máš hlavně ty s formulacemi myšlenek. Nikdo Ti do hlavy nevidí.

Edison

Tak jde o to, jestli dcera byla opravdu nemocná. O tom v článku není ani zmínka.