Michal

Tak jsme Kocourkov,nebo ne?

Teď často slyším,že je to u nás jako v Kocourkově,tak jak to je?
Doplňuji:
Upozorňuji,že se jedná o nadsázku.

Nejlepší odpověď
anonym

Spíš Absurdistan.Ot­řepané,platné.

Další odpovědi
chucky

Michale v Kocourkově určitě nejste :), to by jsme o Vašem městečku už věděli.
Kocourkov – zaniklá osada (část Jeníkova) v okrese Teplice.
Kocourkov je smyšlená obec, která je dějištěm mnoha komických historek o kocourkovských obyvatelích, kteří dělají vše neúčelně a neúspěšně, v řece je např. tabulka, která má varovat před nebezpečím koupání při vysoké vodě: „Jakmile stoupne voda v řece nad tuto tabulku, je koupání zakázáno.“

Kocourkov vznikl pravděpodobně v ústním podání a z něj se později dostal do literatury. U nás patří ke klasice kocourkovského žánru kniha Ondřeje Sekory Kronika města Kocourkova, autor při tom vzpomíná, že první historky o Kocourkově slyšel v dětství od svého otce.

afro.minerva

Tak zatím si nemyslíme, že nás kocour sní, nebo ano? Ale my se k tomu časem dopracujeme… To se nemusíte bát.. 😁

nikolkap

Kocourkov je vymyšlené město a taky je o tom knížka.V kocourkově nic neuměli a nic se jim nedařilo(např. když stavěli školu tak stavili první střechu a silní chlapy ji drželi…atd…)no a proto se to říká.