BANAN93

TAK JAK ? :D

Příjde vám svatba zbytečná?????
mě docela jo…

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

SVATBA

Já jsem vdaná téměř 40let. Celkem. Spotřebovala jsem na to několik manželů. Tak nevím…

Další odpovědi
dudu

SVATBA

Doplňuji:
V jednom svazku po svadbě žiji už téměř čtyři desetiletí. Mám dojem, že náležím do generace, kde slib manželů potvrzený úřadem nebo církví měl jakousi váhu. Dodnes k tomu, abych se cítil zavázán nepotřebuji ve společnosti svých bližních a přátel několikastránkovou smlouvu, ale dostačuje mně i čestné slovo a prosté podání ruky.

brillant

"na hromádce"

bolak

"na hromádce"

Chápu svatbu jako nedůvěru ve vztah. Jako kdyby ten jeden tomu druhýmu říkal: " nevěřím že nám to spolu vydrží jen tak, potřebuju to mít napsaný na papíře, abys v případě že na tebe přijdou zaječí úmysly musel zvážit, jestli ti to stojí za to se dalších 5 let tahat po soudech a řešit rozvodový řízení."

PS: Dostals ultimátum co? :) a hledáš argumenty.. :)

Damiana

SVATBA

Záleží na tom, koho si vezmeš. 🙂
Někteří lidé nejsou na svatbu stavění, berou ji jako omezovačku nebo státní buzeraci. Co se mne týká, já pořád veřím v tradici, lásku a štěstí. Lidé se dnes hodně rychle rozcházejí, nemají úctu k tomuto svazku – a hned, po jedné prkotině, místo, aby problém začali řešit, prchnou. Je jedno, jestli jsou svoji nebo ne, stejně si na vztazích moc zakládat neumí a některé dokonce omezují. Jen ten „chomout“ je pak větší papírování…
My jsme si s mužem neřekli „prosté“ Ano – při obřadu jsme si navzájem řekli své sliby. Ne žádné vykonstruované, předem připravené a schválené či dokonce stažené z netu. Ne. Mluvili jsme tak jako vždycky. Od srdce a jeden k druhému. (Podotýkám, že to nebyl žádný církevní, ale čistě civilní obřad:-)
Naši svatbu jsme oba brali jako to vyústění našeho silného citu, že všem (na celém světě:-) ukazujeme, že oficiálně patříme k sobě, udělali jsme ten významný krok, posunuli jsme se ve vztahu a že máme stejné příjmení. Že jsme rodina a manželé. Ne, že spolu „jen“ chodíme. To, že máme k sobě závazky a povinnosti, ale že jsme si toho vědomí a že se na ně těšíme – protože nás to ještě víc spojuje a je to tááák nádherně intimní… Manžel mě požádal o ruku po týdnu od našeho prvního rande. Byla to extáze, nádhera a úžasné období. Jenže od té doby je to ještě mnohem, mnohem lepší…:-)

anonym

jiná možnost

No jak se tovezme. Díky svatbě jsem milionář.

Před svatbou jsem byl miliardář :))

anonym

jiná možnost

Doplňuji:
Pokud se zaměřím na sebe, tak vdávat jsem se nikdy nechtěla. Možná má sňatek nějaké výhody, ale určitě má i nevýhody. No prostě raději zůstanu svobodná.

Illines

"na hromádce"

Svatba-draha,rozvod drahy.Spory od snury na pradlo az po dluhy.Vim ocem mluvim-prozila sem si to. Jina moznost,jen formalni manzelstvi,zadne manzelstvi. A na hromadce,dnes je to nejlepsi-lasce a duvere je ukradeny nejaky papir o svazku.
Doplňuji:
Lasce a duvere,je papir o svazku a jistote ukradeny.

briketka10

"na hromádce"

po delším vztahu jsi volný a nemáš si s tím druhým co vyčítat asi tak..

frankie89

"na hromádce"

Doplňuji:
ovšem v případě, že by to byl milionář nad hrobem, tak jsem pro svatbu, samozřejmě bez předmanželské smlouvy… 😁

odpomass

SVATBA

len2608

"na hromádce"

dudu

ad Bohemica: i když „manželské jařmo“ neseme na svých bedrech stejně dlouho, jsem proti Vašim zkušenostem něco jako panic. Proto prosím o malé dovysvětlení: manžele jste opotřebovala, nebo fakt spotřebovala? A o jakou formu jejich konzumace se jednalo – zužitkovala nebo recyklovala jste je materiálně, příp. finančně a nebo i zcela fyzicky vč. kupř. jejich anihilace, tj. přeměny jejich hmoty na energii a tuto načas využila třeba k vytápění svého bydla?