Avatar uživatele
BANAN93

TAK JAK ? :D

Příjde vám svatba zbytečná?????
mě docela jo…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, Illines, anonym před 4152 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

SVATBA

Já jsem vdaná téměř 40let. Celkem. Spotřebovala jsem na to několik manželů. Tak nevím…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

SVATBA

Doplňuji:
V jednom svazku po svadbě žiji už téměř čtyři desetiletí. Mám dojem, že náležím do generace, kde slib manželů potvrzený úřadem nebo církví měl jakousi váhu. Dodnes k tomu, abych se cítil zavázán nepotřebuji ve společnosti svých bližních a přátel několikastránkovou smlouvu, ale dostačuje mně i čestné slovo a prosté podání ruky.

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
brillant

"na hromádce"

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

"na hromádce"

Chápu svatbu jako nedůvěru ve vztah. Jako kdyby ten jeden tomu druhýmu říkal: " nevěřím že nám to spolu vydrží jen tak, potřebuju to mít napsaný na papíře, abys v případě že na tebe přijdou zaječí úmysly musel zvážit, jestli ti to stojí za to se dalších 5 let tahat po soudech a řešit rozvodový řízení."

PS: Dostals ultimátum co? :) a hledáš argumenty.. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

SVATBA

Záleží na tom, koho si vezmeš. 🙂
Někteří lidé nejsou na svatbu stavění, berou ji jako omezovačku nebo státní buzeraci. Co se mne týká, já pořád veřím v tradici, lásku a štěstí. Lidé se dnes hodně rychle rozcházejí, nemají úctu k tomuto svazku – a hned, po jedné prkotině, místo, aby problém začali řešit, prchnou. Je jedno, jestli jsou svoji nebo ne, stejně si na vztazích moc zakládat neumí a některé dokonce omezují. Jen ten „chomout“ je pak větší papírování…
My jsme si s mužem neřekli „prosté“ Ano – při obřadu jsme si navzájem řekli své sliby. Ne žádné vykonstruované, předem připravené a schválené či dokonce stažené z netu. Ne. Mluvili jsme tak jako vždycky. Od srdce a jeden k druhému. (Podotýkám, že to nebyl žádný církevní, ale čistě civilní obřad:-)
Naši svatbu jsme oba brali jako to vyústění našeho silného citu, že všem (na celém světě:-) ukazujeme, že oficiálně patříme k sobě, udělali jsme ten významný krok, posunuli jsme se ve vztahu a že máme stejné příjmení. Že jsme rodina a manželé. Ne, že spolu „jen“ chodíme. To, že máme k sobě závazky a povinnosti, ale že jsme si toho vědomí a že se na ně těšíme – protože nás to ještě víc spojuje a je to tááák nádherně intimní… Manžel mě požádal o ruku po týdnu od našeho prvního rande. Byla to extáze, nádhera a úžasné období. Jenže od té doby je to ještě mnohem, mnohem lepší…:-)

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

jiná možnost

No jak se tovezme. Díky svatbě jsem milionář.

Před svatbou jsem byl miliardář :))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

jiná možnost

Doplňuji:
Pokud se zaměřím na sebe, tak vdávat jsem se nikdy nechtěla. Možná má sňatek nějaké výhody, ale určitě má i nevýhody. No prostě raději zůstanu svobodná.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

"na hromádce"

Svatba-draha,rozvod drahy.Spory od snury na pradlo az po dluhy.Vim ocem mluvim-prozila sem si to. Jina moznost,jen formalni manzelstvi,zadne manzelstvi. A na hromadce,dnes je to nejlepsi-lasce a duvere je ukradeny nejaky papir o svazku.
Doplňuji:
Lasce a duvere,je papir o svazku a jistote ukradeny.

Upravil/a: Illines

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

"na hromádce"

po delším vztahu jsi volný a nemáš si s tím druhým co vyčítat asi tak..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
frankie89

"na hromádce"

Doplňuji:
ovšem v případě, že by to byl milionář nad hrobem, tak jsem pro svatbu, samozřejmě bez předmanželské smlouvy… 😁

Upravil/a: frankie89

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
odpomass

SVATBA

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
len2608

"na hromádce"

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

ad Bohemica: i když „manželské jařmo“ neseme na svých bedrech stejně dlouho, jsem proti Vašim zkušenostem něco jako panic. Proto prosím o malé dovysvětlení: manžele jste opotřebovala, nebo fakt spotřebovala? A o jakou formu jejich konzumace se jednalo – zužitkovala nebo recyklovala jste je materiálně, příp. finančně a nebo i zcela fyzicky vč. kupř. jejich anihilace, tj. přeměny jejich hmoty na energii a tuto načas využila třeba k vytápění svého bydla?

před 4151 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek