Avatar uživatele
Bronzový

TAK JAK ? :D

Příjde vám svatba zbytečná?????
mě docela jo....

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

SVATBA

Já jsem vdaná téměř 40let. Celkem. Spotřebovala jsem na to několik manželů. Tak nevím....

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

SVATBA

Doplňuji:
V jednom svazku po svadbě žiji už téměř čtyři desetiletí. Mám dojem, že náležím do generace, kde slib manželů potvrzený úřadem nebo církví měl jakousi váhu. Dodnes k tomu, abych se cítil zavázán nepotřebuji ve společnosti svých bližních a přátel několikastránkovou smlouvu, ale dostačuje mně i čestné slovo a prosté podání ruky.


Avatar uživatele
Zlatý

"na hromádce"


Avatar uživatele
Zlatý

"na hromádce"

Chápu svatbu jako nedůvěru ve vztah. Jako kdyby ten jeden tomu druhýmu říkal: " nevěřím že nám to spolu vydrží jen tak, potřebuju to mít napsaný na papíře, abys v případě že na tebe přijdou zaječí úmysly musel zvážit, jestli ti to stojí za to se dalších 5 let tahat po soudech a řešit rozvodový řízení."

PS: Dostals ultimátum co? :) a hledáš argumenty.. :)


Avatar uživatele
Zlatý

SVATBA

Záleží na tom, koho si vezmeš. :-)
Někteří lidé nejsou na svatbu stavění, berou ji jako omezovačku nebo státní buzeraci. Co se mne týká, já pořád veřím v tradici, lásku a štěstí. Lidé se dnes hodně rychle rozcházejí, nemají úctu k tomuto svazku - a hned, po jedné prkotině, místo, aby problém začali řešit, prchnou. Je jedno, jestli jsou svoji nebo ne, stejně si na vztazích moc zakládat neumí a některé dokonce omezují. Jen ten "chomout" je pak větší papírování...
My jsme si s mužem neřekli "prosté" Ano - při obřadu jsme si navzájem řekli své sliby. Ne žádné vykonstruované, předem připravené a schválené či dokonce stažené z netu. Ne. Mluvili jsme tak jako vždycky. Od srdce a jeden k druhému. (Podotýkám, že to nebyl žádný církevní, ale čistě civilní obřad:-)
Naši svatbu jsme oba brali jako to vyústění našeho silného citu, že všem (na celém světě:-) ukazujeme, že oficiálně patříme k sobě, udělali jsme ten významný krok, posunuli jsme se ve vztahu a že máme stejné příjmení. Že jsme rodina a manželé. Ne, že spolu "jen" chodíme. To, že máme k sobě závazky a povinnosti, ale že jsme si toho vědomí a že se na ně těšíme - protože nás to ještě víc spojuje a je to tááák nádherně intimní... Manžel mě požádal o ruku po týdnu od našeho prvního rande. Byla to extáze, nádhera a úžasné období. Jenže od té doby je to ještě mnohem, mnohem lepší...:-)


Avatar uživatele

jiná možnost

No jak se tovezme. Díky svatbě jsem milionář.

Před svatbou jsem byl miliardář :))


Avatar uživatele

jiná možnost

Doplňuji:
Pokud se zaměřím na sebe, tak vdávat jsem se nikdy nechtěla. Možná má sňatek nějaké výhody, ale určitě má i nevýhody. No prostě raději zůstanu svobodná.


Avatar uživatele
Bronzový

"na hromádce"

Svatba-draha,rozvod drahy.Spory od snury na pradlo az po dluhy.Vim ocem mluvim-prozila sem si to. Jina moznost,jen formalni manzelstvi,zadne manzelstvi. A na hromadce,dnes je to nejlepsi-lasce a duvere je ukradeny nejaky papir o svazku.
Doplňuji:
Lasce a duvere,je papir o svazku a jistote ukradeny.


Avatar uživatele
Zlatý

"na hromádce"

po delším vztahu jsi volný a nemáš si s tím druhým co vyčítat asi tak..


Avatar uživatele
Pokročilý

"na hromádce"

Doplňuji:
ovšem v případě, že by to byl milionář nad hrobem, tak jsem pro svatbu, samozřejmě bez předmanželské smlouvy... :-D


Avatar uživatele
Pokročilý

SVATBA


Avatar uživatele
Registrovaný

"na hromádce"

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

dudu

ad Bohemica: i když "manželské jařmo" neseme na svých bedrech stejně dlouho, jsem proti Vašim zkušenostem něco jako panic. Proto prosím o malé dovysvětlení: manžele jste opotřebovala, nebo fakt spotřebovala? A o jakou formu jejich konzumace se jednalo - zužitkovala nebo recyklovala jste je materiálně, příp. finančně a nebo i zcela fyzicky vč. kupř. jejich anihilace, tj. přeměny jejich hmoty na energii a tuto načas využila třeba k vytápění svého bydla?

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3921
Zlatý Drap 2390
Zlatý led 1691
Zlatý marci1 1319
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1190
Zlatý Kepler 982
Zlatý mosoj 866
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.