Kelt

Tak co říkáte na Bečvu a na přístup k tomu najít viníka?

Když někdo vypustil do Bečvy kyanidy, nenašlo se nic. Pak tak zase někdo něco vylil. Ví se, co to je, ale neví se, kdo to udělal. To je problém zjistit, kdo má jaké odpady a mohl by to udělat. Nebo je špatná legislativa, že do podniků nikdo nesmí na tyto kontroly? Nebo je to něčí zájem? Politický. Nebo co? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Budeš jim to pomoci objasnit

Další odpovědi
Kepler

Teď už zjistí kulové. Chtělo by to použít poslední metodu – najít bonzáka s důkazem.

WANTED!
odměna 2 000 000 kč

Mc Merkurion

… jsou tř možnosti:

  1. je to složité
  2. vinik je znám, ale je potřeba ho utajit
  3. viník je znám, ale není vhodné jej zveřejnit, jelikož to není ten, koho by bylo třeba utajit

Gonfaloniér

On se pořád hledá a asi to není úplně snadné, toho viníka najít.
Zkus si představit, že ho hledáš ty. A pokud ho u toho nezachytila kamera, tak se jen těžko hledá. Když se ani pořádně nevědělo odkud to šlo, nakonec se zjistilo, že to šlo z Rožnova přes nějaké staré potrubí, ale tím ještě nemáš nalezeného viníka. To vůbec.
Jak se to tam vylilo – jako přes, co se snad vůbec neví. Někdo tam mohl dojet s nějakou pořádnou nádobou, vylít to a odjet. Nebo to tam mohl vypustit přes nataženou dlouhou hadicí. A teď ho zkus najít. Klidně to mohla být nějaká firma, která je blízko tomu kanálu a klidně taky vůbec ne. Teď se prochází všelijaké kamery, jestli za tu dobu nezachytily něco podezřelého, jestli něco někdo neviděl, prohledávají se ty firmy, vyšetřuje se to různými způsoby. A stejně ta většina informací není uveřejněné, zvlášť když je o v procesu vyšetřování. Takže nic nevím a nevíme, co zatím vědí oni.

Šance najít viníka:
https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/becva-otrava-kyanid-deza-vysetrovani_201020060­0_bar
https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/najit-vinika-otraveni-becvy-bude-tezke-rika-ekolog/r~a45e29­e80ed111eb8b230cc47ab5f1­22/

zjentek

Chjo… Kdyby ke prameni Bečvy šel blejt každej, komu je z přístupu „vyšší moci člověka“ k ekologii nevolno, tak by Bečva byla kyselá a žíravá po celý dýlce toku, až po Moravu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.