dudu

Tak co na to praví zdejší škarohlídi?

Česko patří mezi nejvyspělejší země světa. Přeskočilo Norsko i Švýcarsko
Česká republika se poprvé v historii probojovala do první desítky nevyspělejších zemí. Vyplývá to ze Zprávy o udržitelném rozvoji za rok 2019, kterou pro OSN vypracovala nadace Bertelsmann. Češi se posunuli o šest míst výše na sedmou pozici a zanechali za sebou i tradiční lídry žebříčku typu Japonsko, Island, Belgii, Norsko, Kanada či Švýcarsko. Úspěch Česka vyniká zejména v porovnání se sousedním Slovenskem, které se propadlo o tři příčky pod pětadvacáté Maďarsko. Ještě hůře dopadlo Polsko, které skončilo dokonce za Běloruskem. V celkem 17 hodnocených cílech tak naše země dosáhla skóre 80,7 a na vedoucí Dánsko ztrácí méně než pět bodů. Spojené státy pak spolu s Bulharskem dosáhly 74,5 bodů ze sta možných.
Zdroj: https://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/cesko-zazarilo-v-zebricku-udrzitelneho-rozvoje-preskocilo-norsko-i-svycarsko-20190717.html Spojené státy pak spolu s Bulharskem dosáhly 74,5 bodů ze sta možných.

Nejlepší odpověď
Janovicak

A tím chceš říci jako co? Že za to může Andrej Babiš? Ani náhodou kamaráde, spíš jde o to že již pár let naše ekonomika jede na 110%… a to určitě není zásluha našeho premiéra, ten ji spíše pomalu ale jistě svoji politicou která je nakloněna zaměstnancům (např. Zrušení karenční doby) rozvrací. No, budeš se divit až za pár let přijdeš do nemocnice a tam ti řeknou „zaplať“ protože to náš pán slavný, stíhaný a vypadá to že i kradoucí premiér provalí na důchodech a dalších věcech. A to se nezmění protože ho budou dál a dál volit důchodci a další lidé. Ale nebudu se hádat nebo spekulovat, však jednou uvidíme my všichni co jsme to vlastně volili.

Další odpovědi
led

No to je krásny novinársky brept.. Po prečítaní vašej otázky som sa dozvedela, že:
1 – Česko patří mezi nejvyspělejší země světa.
V celkem 17 hodnocených cílech tak naše země dosáhla skóre 80,7.
2 – „Spojené státy pak spolu s Bulharskem dosáhly 74,5 bodů ze sta možných“

To sa mi páči. USA je ďaleko za vyspelými európskymi štátmi 🙂

prosím o ujasnenie tabuľky, z článku to nie je jasné:
koľko bodov dostalo USA a koľko Bulharsko, keď ani spolu nedosiahli vyspelosť Českej republiky?

Kepler

A proč ne? Je třeba si všimnout, že se jedná o Zprávu o udržitelném rozvoji. Tady jsme byli hodnoceni v 17 kritériích. Jakých? Jestli mezi ně patří i pěstování řepky olejné a těžba kůrovcového dřeva, pak tomu docela věřím. Jde přece o obnovitelné zdroje, že ano. Podle jiných kritérií jsme dokonce světovou jedničkou ve spotřebě piva na osobu, nebo podle jisté americké banky patříme mezi rozvojové země. No a co? Ať si ty svoje žebříčky laskavě vetknou mezi půlky.

Arne1

To jsou srovnání podobné jako statistiky – známý citát „Věřím jen statistikám které si sám zfalšuju“.
Typicky ta zmínka o Bělorusku. Z pozice turisty (a řidiče) je Bělorusko v mnoha ohledech daleko vyspělejší než Česko. Například značení křižovatek je mnohem kvalitnější a hlavně bezpečnější než u nás. Platební karty jsou tam mnohem více akceptované než u nás.

aliendrone

ROFL!! Víš KOLIK lidí jsi právě NAŠTVAL?! ;) :D :D Hned po ránu takhle zvednout mandle TOLIKA lidem, to už je výkon hodný i samotného úžasného, skvělého, překrásného ALIENDRONA! Tož GRATULA, GRATULA, ty stará škatula! Jen tak dál! ;) :D :D

Aby se neřeklo, že jen plantám, tak se plně ztotožňuji se zpustlíkem chlívným erotoman… totiž s Keplerem chci napsat! ;) :)

Kryšpín

Já tomu věřím národ bude více hrdý. Když si vezmu statistiku na př. průměrného platu a svůj plat porovnám s presidentem ČR včetně jeho náhrad tak mám průměr 200 tisíc tvrdých českých měsíčně.

anonym

Co na to říkám ? Že jen vyhlížím moment kdy tyhle malé krůčky vpřed zvořeme takovým způsobem, že budeme rádi když pro nás na dně žebříčku zbude řádek. Například zavedením plošných referend.

JamesCZ

K tvé odpovědi v mé otázce. Píšu ty slepý človíčku, že do VELKÉ VOLIERY. TAM MIT OPICKU MŮŽU!

zjentek

Co na to praví zdejší škarohlídi? No tak to bY sis musel na vlastní otázku V PRVÉ ŘADĚ odpovědět TY SÁM!

dudu

Vážení. Na obsah článku jsem zíral stejně jako vy a podle výrazu v tváři je udiven i pan Babiš. Na rozdíl od některých však mám z této informavace radost. Je možná i diskutabilní, ale každého obyčejného člověka určitě potěší. Článek jsem měl kolem půlnoci možnost přečíst ještě v plném znění, nyní jej vydavatel kvůli penízkům částečně zakryl a tudíž se jeví poněkud zmateně. V tom však nejedu.

led

prosím o ujasnenie tabuľky, z článku to nie je jasné:
koľko bodov dostalo USA a koľko Bulharsko, keď ani spolu nedosiahli vyspelosť Českej republiky?
Tak to dopadne, keď „novinár“ píše, čomu nerozumie. Zjavne tam chýba jedno malé slovíčko, ale dôležité „po“
„Spojené státy pak spolu s Bulharskem dosáhly po 74,5 bodů ze sta možných“

ps. v klikacej mapke ukazuje Bulharsku 74,5 bodu. Ak berieme text správy a mapku za správne, potom USA je vyspelosti možno niekde za úrovňou Krovákov v Afrike.

Anikitos

@Janovicak

Kdes prosímtě přišel na to, že ekonomika jede na 110 % ??
No a i kdyby tomu tak bylo, tak si docela odporuješ. Protože po světové krizi (ve které ekonomika prostě nevzkvétala) se ministrem financí stal právě Babiš, a co to znamená? Že ministr financí víceméně sám spravuje veškeré hospodářství (ekonomiku) a vládní finance ve státě. Takže když tvrdší, že ekonomika jede posledních pár let na stodeset procent, tak zároveň říkáš, že je to díky Babišovi (což ale hned pak zase popíráš).

Zase nepodložené kecy ohledně Bavišova kradení, že ho volí jen důchodci nebo „lidé bez mozku“* (jinak řečeno lidé s jiným názorem než je ten „jediný, pravý a neomylný“ ten vlastní) a prostě vlastně všechno, co se kolem něj točí, vše jsou to jen nepodložené a nesmyslné dohady (které asi pravděpodobně nejsou ani pravdivé). Já ho třeba nikdy nevolil, ale nevnucuju nikomu svoje hoaxy ani své neověřené (neobjektivní) názory.

*Jen taková vsuvka: Zajímavé je, že mnoho lidí říká na ostatní, kteří volili nějakou stranu, že jsou to bezmozci a shodou okolností je to vždycky jiná strana než, kterou volili oni ať už třeba volili jakoukoli stranu, čímpak to asi bude? Dokonce i v případě, že někdo otočil a přestal podporovat jednu stranu a začal podporovat jinou, tak jsou teď pro něho všichni z té první strany hlupáci, no a z té nové strany, ke které se přidal, jsou mu teď všichni nejmilejší, i když právě o nich dřív říkal že jsou hlupáci. Sám jsem to zažil se známým, který za posledních pár let několikrát změnil strany a pokaždé zcela otočí… vždycky má pravdu jen ta strana a ti její podporovatelé, u které je sám. Naivní, omezené a pokrytecké. Podle mě.