Avatar uživatele
hanulka11

Tak bych ráda věděla ,jestli to děláte?

V otázce o indukčním vařiči se v odpovědích radí .....vypínat spotřebiče jističem /konkrétně u elektr. sporáku/
Vypínáte hlavní jistič nad sporákem po skončení vaření?????
Nenapadlo mě ,že by bral proud, pokud jsou plotýnky vypnuté. Jak to tedy je ,prosím??????

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kapka, Jikra před 4489 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

Dnešní sporáky jsou plné elektroniky, která pracuje, jsou to např. napájení pamětí pro udržení nastavení časovačů a napájení spínaných zdrojů, které zapínají jednotlivé plotýnky.

http://elektronika-me-hobby.8u.cz/in­tegrovane-obvody.php
Pokud nemá sporák spínání mechanické, ale elektronické, tak je nutno napájet spínací tranzistory, či integrované obvody. Tranzistory či IO (IO není nic jiného než tranzistory, vtěsnané do destičky křemíku, která je pod tím pouzdrem, ze kterého vedou nožičky. Tranzistory tam jsou vtěsnané na principu vyletovaných vrstev PN přechodů)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
SINGO

U nás se vypíná. I když si někdo vaří něco ve varné konvici, tak ji potom sundává, jako když se dodíváme na televizi vypíná se hlavním vypínačem na TV..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

Já mám takovej starej křáp, jak se říká po prabábě. Má to ještě takový dva kotouče z asfaltu nebo z čeho a když to zapnu a nedám na to hned hrnec, tak to strašně smrdí a kouří se z toho. A ty kroutítka, jak se jima nastavuje teplota, tak ty to má úplně vykroucený, prostě pořád to svítí, pořád to hřeje, ať jsou v jakýkoli poloze, tudíž to vypínám tím způsobem, že to vždycky na konci procesu kuchtění vyrvu celý ze zásuvky a je pokoj.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek