Avatar uživatele
led

Tajomstvo Voynichovho rukopisu

Voynichov rukopis, známý jako najtajomnejšia kniha na svete, zostáva záhadou 500 rokov. Napísal ho neznámy autor v nesrozumiteľnom jazyku, je plná nevysvetliteľných postáv a podivných ilustrácií. Kniha dostala meno na počest amerického knihkupca poľského pôvodu. Wilfrid Voynich Michael ju náhodou objavil v roku 1912 v zbierke starých dokumentov v jezuitskej ubytovni vo Frascati, nedaleko Ríma.
otázka:
viete niečo bližšie o tom dokumente
Doplňuji:
našla som ničo aj tu:
http://bcoreanda.com/…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: led

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, anonym, iceT před 4221 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Takzvaný Voynichův rukopis je krásná záhada. Taková, která by se vešla i do šestákových detektivek. Vždyť také spatřila světlo světa v jejich velké éře: roku 1912. Tehdy newyorský knihovník a starožitník Wilfred M. Voynich prohlásil, že získal z knihovny jezuitské koleje v italské Frescatě tajemný středověký rukopis. Něco kolem dvou set malých velínových stránek plných textu psaného neznámou abecedou a ilustrovaného podivnými kresbami, které zobrazují na Zemi neznámé rostliny, nahé ženy ve vodních lázních, rozličné diagramy a některé obrázky zcela „surrealistické

Zdroj: http://www.kpufo.cz/oblasti/ot a/voyn.htm

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zlatoděj JT

Takzvaný Voynich manuscript , není vůbec nic záhadného. Rukopis je psán a šifrován v českém jazyce. Přeložil jsem na 50 stránek rukopisu a tak mohu říct jedno. Rukopis Voynich je alchymistický traktát, z pera českého alchymisty 15.století ,JANA z LAZU. Rukopis se správně jmenuje ZLATO - BLATO. Tento je historicky doložen, je však všeobecně považován za ztracený. Takže rukopis ,který vlastní univerzita Yale v New Havenu, pod označením MS 408, je onen ztracený traktát, traktát Zlato Bláto (1454). V rukopise se autor podepsal tímto stylem : Jan Lazi, coe zlatodit. Což jasně po překladu do současného jazyka, znamená Jan z Lazu, který je zlatoděj.( Zlatoděj = alchymista).
Přeložené strany na:
http://voynich.blog.cz/
http://alchymista.blog.cz/
http://janzlazu.blog.cz/
http://ms408.blog.cz/

Zdroj: http://zlatodej.blog.cz/

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost