Tadž Mahal pověst

Je nějaka pověst o něm nebo nějaka přihoda ???

Nejlepší odpověď
led

Ano, toto mauzoleum je vlastne pomník, ku ktorému sa viaže legenda o stratenej láske indického cisára Mogul Šáhdžahán, o smrti jeho manželky Mumtáz

Další odpovědi
fcoop

Tádž Mahál je asi nejznámější historickou památkou Indie a jednou z nejpopulárnějších na světě. Od roku 1983 patří do Seznamu světového dědictví UNESCO a od roku 2007 je zařazen mezi sedm nových divů světa. Není to však žádný hinduistický chrám jako většina jiných indických památek, ale monumentální památník pro předčasně zesnulou manželku muslimského panovníka Šáhdžahána z rodu Mughalů (Mogulů), kteří v Indii vládli přes 300 let (1526–1857).
Jejich příběh (samozřejmě v romantické podobě) sepsal např.indický spisovatel Timuri N.Murari v knize nazvané prostě Tádž Mahal.
http://marieke­.pise.cz/34563-tadz-mahal.html