jiri2105

tabulky na na vypis materialu

Je nejaky program nebo tabulky kde bych zadaval prumery a delky tramů a pocitalo by se mi to do m3. Office 2007 mam ale tam to asi neni

Nejlepší odpověď
Miroslavst

ale je.
Stačí zadat vzoreček
do jedné buňky dej hodnotu, do druhé další hodnotu a do třetí buňky vytvořit vzoreček podle toho o co přesně se jedná. Pokud o průměr tak musíš vypočítat obsah, pokud jde o trámky hranaté, tak taky obsah, ale jinak.
příklad vorečku pro výpočet hranatého trámku v případě, že hodnota strany a je v buňce A1, hodnota strany b je v buňce A2 a délka je v buňce A3 výsledek bude v buňce A4 do které se napíše.
=a1a2a3 enter
pokudbys chtěl, aby byla buňka vyplněná až po zadání délky trámku napiš.
=když(a3="";"­";(a1a2a3)) enter
Doplňuji:
Objevila se nějaká chyba a nevím proč. možná to tady vzalo jako odkaz, takže to napíšu s mezerama a při zadání je to samozřejmě bez mezer-jedná se o poslední vzoreček:
= když ( a3 = "" ; "" ; ( a1a2a3 ) ) enter

Další odpovědi
GangstaHelper

Asi by nebylo možné, aby bylo v Office všechno. Každopádně je v něm nástroj, jak si poměrně snadno takovou tabulku vytvořit. Excel. Bude třeba znalost jen základních funkcí excelu, viz. jeho nápověda.