Elis Pokorná

Tablet vs. notebook

Dceři bych chtěla pořídit tablet nebo notebook. Dají se nějak srovnat funkce? Dají se dát na tablet nějaké složitější hry? Jaký tablet byste popřípadě doporučili? Díky
Doplňuji:
Doma už máme PC, na který jsme ale v rodině 4 a dcera si na vlastní ntb/tablet poctivě šetří, tak nevím. Dají se tam hrát nějaké složitější hry?

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud chcete, aby dcera utratila peníze za něco solidního, kupte ji notebook.
Notebook má tu výhodu, že na něm pojedou i náročnější hry, bude tam mít své oblíbené programy a hry co zná z počítače a budou se ji tam mnohem lépe psát třeba nějaké ty referáty, dělat prezentace do školy či psát výpisky (může si ho brát do školy).

Tablet má snad jedinou výhodu, a to, že je mobilnější.

Co se týká výdrže, ta je diskutabilní – u levnějších tabletů dosahuje třeba jen 2–3 hodin. Na filmy si myslím, že lepší je taky notebook – tablet má malinkou obrazovku (7 nebo necelých 10 palců zpravidla) a i malé rozlišení – běžně jen 800×480 (a to mají dnešní chytré mobily) a zpravidla nemá ani takový výkon.

Na tabletu nerozjedete běžné aplikace a hry co znáte z počítače a navíc ty levnější tablety se akorát sekají, jsou pomalé – ze zkušeností tak můžu řict, že když už kupovat tablet, tak minimálně za 5 tisíc a výš a ideálně se vyhnout operačnímu systému Android a upřednostnit raději iOS, Blackberry nebo Windows (RT).

No a hlavně, na tabletu se strašně špatně píše, řešení je leda externí klávesnice.
Ale co vím, tak na tabletu s Androidem třeba ve Skype nelze psát s diakritikou, na internetu taky, je to takové omezené. I to prohlížení internetu je takové neohrabané – mobilní internetové prohlížeče nejsou tak rychlé a vymakané, jako ty klasické „desktopové“, řadu stránek je proto lepší vždy přepínat na mobilní verzi, ale ta je zas taková očesaná a na tom větším displeji vypadá divně.

Opravdu běžte do notebooku. Doporučím značku Lenovo nebo HP. Naopak se raději vyhněte Aceru, Asusu, PackardBellu a Samsungu – tyhle notebooky nejsou zrovna nejlepší.
Klidně mi napište vnitřní poštou a mohu Vám pomoci s výběrem.

Další odpovědi
huxa

Tak, notebook plně nahradí PC. Tablet je hlavně konzumní zařízení. Jestliže se člověk rozmýšlí nad těmito dvěma věcmi, nepotřebuje ani jednu.

zeeue

Jsem bohužel poněkud zaujatá vůči tabletům :) a možná tedy nejsem dosti objektivní, ale být Vámi, šla bych raději do notebooku ;) Proč? Z praktického hlediska: ku příkladu se na něm dají mnohem pohodlněji psát textové práce /třeba slohovky na SŠ, popř. semestrálky na VŠ/ a připojíte k němu bez problémů tiskárnu. Z mateřského hlediska: je notebook přenosný, je-li třeba; avšak ne tolik, jako tablet, který dáte „do kapsy“ a můžete ho nosit s sebou prakticky pořád a všude. Proto je notebook nejen méně náchylný k poškození /jako je např. upadnutí na zem/, ale hlavně je tedy u něj i menší pravděpodobnost toho, že se jeho vlastník stane potenciální obětí krádeže.
Nechci Vás samozřejmě nijak děsit, ale jako matka bych to určitě do PRO a PROTI těchto dvou produktů zahrnula také.

badisko

no tak tablet je hlavne mensi… je dobry na brouzadani po netu na filmy …ma lepsi spotrebu energie … je levnejsi zvlada spis nenarocne hry ikdyz jak ktery ..
lepsi volba by byl notebook..jestli je pro dceru ..bude se ji hodit do skoly ..
funkce tady rozebirat budeme tezko ..nevime jake ma dcera naroky …

arygnoc

asi by som voľbu nechal na dcéru, ona bude prístroj používať.

tablet je skôr pre zábavu, notebook i na prácu.

Reezo

Já osobně vlastním tablet " Asus Transformer "
Má unikátní schopnost odepnout nebo připnout klávesnici s touchpadem.
Je spoustu tabletů, jn si člověk musí vybrat. Také je třeba si uvědomit, že PC zvoní umíráček. Nebude trvat dlouho a celá bedna od PC se vejde do smart phone.
Už teď když koukám na parametry Tabletů, tak si občas říkám (hmm to už je lepší 2× než můj pc) 🙂

jsem s ním 100% spokojeny.

marci1

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=tablet%20ne­bo%20notebook

huxa

zeeue – Tvoje kapse bych chtěl vidět :)
7" tablet jde s těží dát do velkých kapes tak, aby tam alespoň trošku držel, co potom třeba 10" tablet? :)