VojtěchKubán

Můžu přeinstalovat systém na tabletu od O2?

Zdravím. Mám už skoro 2 roky tablet od O2, byla to taková ta nabídka, že ho dostanete zdarma, když budete platit mesicne ty data, coz já vyuziji, takze netreba komentovat. Chtěl bych na tom tabletu přeinstalovat systém, jenze O2 tam má vlastní verzi systému, a tak nevím, jestli to můžu normálně přeinstalovat. Nevím, jestli jsem už vlastníkem toho tabletu napořád, nebo jeste ne, protoze smlouva se podepisovala na 2 roky. Jenze tu teď nemuzu najit, ze bych se podival do podminek.

Odpovědi
anonym

O jaký jde tablet konkrétně ? (výrobce, typ … o2 žádné tablety nevyrábí jen si je nechá vyrábět od různých výrobců a lepí na ně své logo, takže od koho je doopravdy a jaké je modelové číslo ?)

Jde totiž o to, nejdříve si zjistit jaký systém na něj vůbec seženeš, to není jako na PC kde vezmeš instalacku na flashce a tu můžeš vrznout na jakýkoliv desktopový počítač i notebook, tohle je úplně jiná písníčka. Tzv ROM images kterými se původní systém přepisuje musí být optimalizovány pro ten konkrétní tablet a téměř vždy jde o neoficiální práci nějakého dobrovolníka protože sám výrobce na to po jednom až max 4 letech naprosto dlabe a aktualizace přestává dodávat. Nepouštějte se do toho pokud je tohle pro vás nová informace, nedopadne to dobře a skončíte dost možná s bricknutým hardwarem.

Hufnágl

Proč se neobrátíš přímo na O2?

led

Ten tablet ste už zaplatili v poplatkoch za data. Po skončení zmluvy s O2 tj.po dvoch končí aj viazanosť tabletu a stáva sa vašim plnohodnotným majetkom. Pokiaľ ho chcete ďalej použiť ako tácku pod kafe, po skončení zmluvnej viazanosti tak môžte urobiť bez právneho postihu.

PS. znenie zmluvy si môžte nájsť na stránkach O2, alebo u predajcov

ozzius

Je potřeba to zapojit přes USB, když je zapnutý režim ladění a stáhnout příslušný program, kde najdeš určitou verzi systému, případně nadstavbu.
Nic složitého pro někoho, kdo se aspoň trošku vyzná, ale jestli se v tom nepohybuješ, tak bych se do toho nepouštěl.